Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.31 14:50

Vengrijos premjeras V. Orbanas atmetė planus apmokestinti internetą

BNS 2014.10.31 14:50

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas penktadienį pareiškė atšaukiantis projektą dėl duomenų siuntimo internetu apmokestinimo, išprovokavusį masines demonstracijas šioje Vidurio Europos šalyje.

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas penktadienį pareiškė atšaukiantis projektą dėl duomenų siuntimo internetu apmokestinimo, išprovokavusį masines demonstracijas šioje Vidurio Europos šalyje.

„Tokia forma, kokia yra dabar, interneto mokestis negali būti įvestas“, – V. Orbanas sakė duodamas interviu radijui.

Pasak jo, projektas, dėl kurio parlamentas turėjo balsuoti lapkričio 17 dieną, bus pataisytas, o dėl interneto ir mokesčių sausį bus organizuojama „nacionalinė konsultacija“.

„Dabartinėmis aplinkybėmis niekas negali būti įvesta“, – pabrėžė 51 metų premjeras.

Siūlomą įstatymą kritikai laikė dar vienu dešiniųjų pažiūrų premjero mėginimu užgniaužti nepaklusnumą šalyje.

Dėl to projekto dešimtys tūkstančių žmonių pastarąją savaitę buvo išėję protestuoti į gatves dvi dienas iš eilės.

Sekmadienį daugiau negu 20 tūkst. žmonių Budapešte dalyvavo demonstracijoje prieš pasiūlymą apmokestint duomenų perdavimą internetu, o dviem dienomis vėliau į sostinės gatves išėjo per 50 tūkst. žmonių. Taip pat vyko protestai kituose šalies miestuose.

Europos Sąjunga taip pat kritikavo siūlytą teisės aktą, o už skaitmeninę darbotvarkę atsakingos ES komisarės Neelie Kroes atstovas sakė, kad tai „itin blogas sumanymas“ ir kad jis yra „dalis panašaus pobūdžio veiksmų, kuriais buvo suvaržytos laisvės“ Vengrijoje.

Penktadienį N. Kroes paskelbė pranešimą, kuriame nurodė esanti „labai patenkinta“, kad tas projektas buvo atšauktas.

„Didžiuojuosi, kad Europos Komisija atliko teigiamą vaidmenį gindama europines vertybes ir skaitmeninę Europą“, – rašė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi