Pasaulyje

2015.02.14 17:27

NATO išlieka budri, didėjant Rusijos aktyvumui Europos oro erdvėje

BNS 2015.02.14 17:27

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pareiškė, kad transatlantinis aljansas lieka budrus, padidėjus Rusijos kariniam aktyvumui Europos oro erdvėje.

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pareiškė, kad transatlantinis aljansas lieka budrus, padidėjus Rusijos kariniam aktyvumui Europos oro erdvėje.

„NATO yra stipri; ji išlieka budri“, – Aljanso generalinis sekretorius sakė viešėdamas Atėnuose.

Rusijos strateginiai bombonešiai, naikintuvai ir degalų papildymo lėktuvai buvo perimti antradienį ir trečiadienį, – NATO tai pavadino neįprasta Rusijos veikla.

„Ši stiprybė yra mūsų atsakas“ į veiksmus, kuriuos NATO įvardijo kaip anksčiau šią savaitę stebėtus didelio masto Rusijos manevrus virš Baltijos jūros, Šiaurės jūros, Atlanto vandenyno ir Juodosios jūros, lėktuvams skraidant palei pat NATO oro erdvę.

„Dabartinė padėtis nėra Šaltasis karas, bet Rusija labai pakenkė pasitikėjimui ja, – sakė J. Stoltenbergas. – Turime palaikyti NATO stiprią“.

NATO sąjungininkės pasiuntė savo lėktuvus perimti ir atpažinti Rusijos lėktuvų, kurie taip pat buvo nuolat sekami radiolokatoriais nuo žemės, sakoma pranešime, kurį paskelbė Aljanso karinė būstinė SHAPE, įsikūrusi Monse vakarų Belgijoje.

Rytinės NATO narės, tarp kurių yra ir Baltijos valstybės, kurias kadaise valdė Maskva, dėl tokio karinio Rusijos aktyvumo stipriai nerimauja, todėl JAV vadovaujamas Aljansas dislokavo papildomas pajėgas, kurios rotacine tvarka užtikrina jų saugumą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.