Pasaulyje

2014.10.30 15:29

Lenkija atsisako suimti garsųjį režisierių R. Polanskį

ELTA, BNS 2014.10.30 15:29

Lenkija, pasak užsienio reikalų viceministro Rafaelio Trzaskowskio, nemato dingsties suimti garsiojo režisieriaus Romano Polanskio ir išduoti jį JAV.

Lenkija, pasak užsienio reikalų viceministro Rafaelio Trzaskowskio, nemato dingsties suimti garsiojo režisieriaus Romano Polanskio ir išduoti jį JAV.

„Taip, JAV prokuratūra yra labai ryžtinga“, – pareiškė jis žinių stočiai TVN24, komentuodamas pranešimus, kad Vašingtonas su atitinkamu prašymu kreipėsi į Lenkiją. Dėl prieš daug metų įvykdyto seksualinio nusikaltimo JAV vis dar vyksta tyrimas prieš R. Polanskį.

Remiantis Lenkijos įstatymams, šiam nusikaltimui jau suėjusi senatis, sakė R. Trzaskowskis. Be to, JAV pagalbos prašymas esą pateiktas neteisingai ir turi būti pakartotas.

R. Polanskis prieš kelias dienas atvyko į Varšuvą dalyvauti Lenkijos žydų muziejaus atidaryme. Prancūzijoje gimęs lenkų žydų sūnus būdamas vaikas išgyveno holokaustą Krokuvos gete ir vėliau studijavo garsioje Lodzės kino mokykloje.

Anot žiniasklaidos, jis vėl planuoja kurti filmą Lenkijoje.

Buvo apklaustas prokurorų

Kino grandas R.Polanski, Amerikoje kaltinamas dėl prieš beveik keturis dešimtmečius turėtų lytinių santykių su nepilnamete, ketvirtadienį buvo apklaustas Lenkijos prokurorų, tačiau vėliau paleistas, pranešė pareigūnai.

Lenkijoje gimęs 81 metų R. Polanski, taip pat turintis Prancūzijos pilietybę, nuo 1978 metų yra ieškomas Amerikos policijos, kai pabėgo iš JAV prieš teismui paskelbiant nuosprendį dėl jo santykių su viena 13-mete.

Tačiau prokurorai Lenkijos pietiniame Krokuvos mieste paleido jį po apklausos.

„Prokurorai nusprendė, kad nebūtina suimti Romaną P.“ – Krokuvos apylinkės prokuratūros atstovė Boguslawa Marcinkowska sakė ketvirtadienį po R. Polanski apklausos, pridūrusi, kad jis įsipareigojo bendradarbiauti su Lenkijos pareigūnais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.