Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.30 11:35

I. Strelkovas nerimsta: Rusijos laukia karas

DELFI.lt 2014.10.30 11:35

Buvęs Donbaso separatistų lyderis Igoris Strelkovas (Girkinas) pareiškė, kad Rusijos laukia karas.

Buvęs Donbaso separatistų lyderis Igoris Strelkovas (Girkinas) pareiškė, kad Rusijos laukia karas.

„Karas. Trumpai kalbant, nėra tiksliai aišku, ar karas vyks pačia žiauriausia forma, tačiau kariauti teks, bus panaudoti ginklai. Dėl to nė kiek neabejoju. Taip paprastai mūsų nepaliks ramybėje. Už mėginimą ištrūkti iš mums numatytos vietos kinkinyje, kurį visas pasaulis tempia globalinės katastrofos ir tolimesnio kritimo link, būsime nubausti. Jie pamėgins mus už tai nubausti“, – pareiškė Igoris Strelkovas, atsakydamas į klausimą, kas laukia Rusijos.

Vis dėlto jis nebuvo linkęs patikslinti, su kuo konkrečiai Rusijai gali tekti kariauti, rašo tvrain.ru.

Spalio 22 d. vaizdo pranešime I. Strelkovas įspėjo Rusijos vadovus, kad Ukrainos kariuomenė planuoja artimiausiu metu susigrąžinti Donecką, Makijivką ir keletą kitų gyvenviečių, kurias šiuo metu kontroliuoja separatistai.

„Jei visos Ukrainos sutelktos pajėgos bus tuo pačiu metu ryžtingai panaudotos kovai, negausios, prastai ginkluotos ir netinkamai valdomos separatistų pajėgos be tiesioginės Rusijos pagalbos bus greitai sutriuškintos, o „Novorossija“ vos tik užgimusi nustos egzistuoti“, – patikino I. Strelkovas.

Jo teigimu, Ukrainos valdžia nusprendė įvykdyti greitą jėgos panaudojimo operaciją, po kurios ketina paskelbti vienašališką ugnies nutraukimą ir siekti paliaubų, tačiau jau bus daroma keliant savo sąlygas.

I. Strelkovas kreipėsi į visų Rusijos tarnybų, kontroliuojančių Minsko susitarimų įgyvendinimą, vadovus su prašymu atkreipti dėmesį į šiuos planus ir apie juos informuoti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

2014 m. rugpjūčio mėn. viduryje iš taip vadinamosios Donecko liaudies respublikos „ministro pirmininko“ posto pasitraukus Aleksandrui Borodajui, I. Strelkovas buvo pašalintas iš separatistų ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo vado posto.

Šių metų rugsėjo mėn. pradžioje I. Strelkovas surengė spaudos konferenciją Maskvoje, po kurios jis leido suprasti, kad jo netenkina tai, kas vyksta Ukrainos Rytuose, kur paskelbtos paliaubos.

Taip pat I. Strelkovas patikino, kad yra pasirengęs paklusti „vienintelio teisėto vyriausiojo vado“ V. Putino sprendimui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi