Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.30 08:59

Iki ketvirtadienio vakaro atidėtos Rusijos ir Ukrainos derybos dėl dujų

ELTA 2014.10.30 08:59

Po kelias valandas trukusių derybų dujų ginčui sureguliuoti Ukraina ir Rusija pokabius atidėjo iki ketvirtadienio vakaro.

Po kelias valandas trukusių derybų dujų ginčui sureguliuoti Ukraina ir Rusija pokabius atidėjo iki ketvirtadienio vakaro.

Kijevas iki šiol nepateikė raštiškų garantijų dėl Maskvos reikalavimo už dujų tiekimą sumokėti iš anksto, ketvirtadienio rytą pareiškė Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas, kurį cituoja rusų agentūros.

Valstybinio koncerno „Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris atsakomybę dėl to suvertė deryboms tarpininkaujančiai Europos Sąjungai (ES). Pasak jo, Europos Komisija ir Ukraina dvišaliuose pokalbiuose turėjo susitarti dėl garantijų iš Briuselio.

„Mums buvo pasakyta, kad Ukraina ieško lėšų, kad galėtų iš anksto sumokėti už 4 mlrd. kubinių metrų dujų, – kalbėjo A. Novakas. – Bus pinigai, bus dujos“. A. Mileris pareiškė, kad nebus naujų susitikimų ir parašų, jei Europos Komisija ir Ukraina nesusitars dėl garantijų.

Pastaruoju metu buvo neaišku, iš kur Ukraina gaus 1,6 mlrd. dolerių sumą, kurios Rusija reikalauja už dujas iki metų pabaigos. ES energetikos komisaras Guentheris Oettingeris trečiadienį pokalbių pradžioje buvo nusiteikęs optimistiškai ir kalbėjo apie „tikėtina paskutinį trišalį pokalbį“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi