Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Šri Lankoje nuošliauža palaidojo apie 100 gyvų žmonių

BNS 2015.09.08 13:45

Šri Lankoje arbatos augintojų regione trečiadienį apie 100 žmonių buvo gyvi palaidoti po nuošliauža, kuri nušlavė jų namus ir užslinko ant jų plantacijos, musoniniams lietums įmirkius žemę.

Šri Lankoje arbatos augintojų regione trečiadienį apie 100 žmonių buvo gyvi palaidoti po nuošliauža, kuri nušlavė jų namus ir užslinko ant jų plantacijos, musoniniams lietums įmirkius žemę.

Pasak vieno liudininko, jis išgirdęs tartum perkūno trenksmą, kai kalno šlaitas užgriuvo gyvenamąjį rajoną, palaidodamas darbininkų namus devynių metrų storio dumblo ir akmenų mase.

„Kiek nustatyta, apie 100 žmonių palaidoti gyvi“, – sakė naujienų agentūrai AFP nelaimių valdymo ministras Mahinda Amaraweera, apsilankęs nelaimės vietoje rytiniame Koslandos regione.

„Jokio šanso, kad kas nors iš jų liko gyvas“, – pridūrė ministras, o kiti pareigūnai nurodė, kad nustatyta 16 žuvusiųjų.

Šimtai karių, kurie iš pradžių rankomis puolė kasti žemių, paskui vakare pasitelkė ekskavatorius, bet vilčių rasti gyvųjų beveik nėra.

„Bet kuris atsidūręs po purvo mase turi labai mažą galimybę išlikti gyvas“, – sakė Nelaimių valdymo centro atstovas Sarathas Kumara.

Kasmet musonų laikotarpiu lietūs atgaivina žemę, vanduo varo elektrines, bet taip pat ir pražudo žmones bei pridaro ūkiams nuostolių.

Pasak ministro, paieškos ir gelbėjimo operacija jau virto palaikų atkasimo operacija, kurią ketinama atnaujinti ketvirtadienio rytą prašvitus.

Ir sunkiąją techniką reikia panaudoti atsargiai, nes kalvų šlaitai aplink yra nestabilūs.

„Iš pradžių nurodėme 300 dingusiųjų, bet dauguma jų buvo arba mokyklose arba darbuose“, – pažymėjo ministras.

Rūpinamasi pastoge ir maistu likusiems gyviems, praradusiems namus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi