Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Šri Lankoje žemės nuošliauža pražudė 16 žmonių, dar 300 dingo

BNS 2015.09.08 13:45

Musoninės liūtys Šri Lankos arbatkrūmių plantacijų regione trečiadienį ryte sukėlė purvo nuošliaužas, dėl kurių žuvo mažiausiai 16 žmonių, o dar maždaug 300 gali būti dingę, pranešė nelaimių valdymo pareigūnai.

Musoninės liūtys Šri Lankos arbatkrūmių plantacijų regione trečiadienį ryte sukėlė purvo nuošliaužas, dėl kurių žuvo mažiausiai 16 žmonių, o dar maždaug 300 gali būti dingę, pranešė nelaimių valdymo pareigūnai.

Nuošliaužos susidarė gerai žinomoje plantacijoje į rytus nuo Kolombo, kai kuriuos namus užpylė 9 m storio purvo sluoksnis.

Kareiviai bando ieškoti gyvųjų, bet gelbėjimo darbams trukdo keliams padaryta žala, dėl kurios negali atvykti sunkioji technika.

„Turime pranešimus apie tai, kad per purvo nuošliaužas buvo nunešta 140 namų“, – sakė nacionalinio Nelaimių valdymo centro atstovas Sarathas Kumara.

„Naujausias, kurį gavome, yra toks, kad mažiausiai 300 žmonių gali būti dingę“, – sakė jis, padidindamas ankstesnį skaičių, kuris buvo 200.

Pasak S. Kumaros, iki pietų nelaimės ištiktame Koslandos regione, maždaug 200 km į rytus nuo sostinės, buvo ištraukta 16 lavonų.

Aukos yra arbatkrūmių plantacijos darbuotojai ir jų šeimų nariai; jų namai stovėjo ant kalno šlaito, kur susidarė nuošliaužos.

Armijos aukščiausio rango karininkas tame rajone, generolas majoras Mano Perera sakė, kad maždaug 20 dalinių buvo dislokuoti gebėjimo operacijai toje nestabilioje kalnų vietovėje. Tačiau jis sakė, kad darbams trukdo prastas matomumas dėl rūko.

Žemės nuošliauža prasidėjo maždaug 7 val. 45 min. (4 val. 15 min. Lietuvos laiku) ir truko maždaug 10 minučių, sakė M. Perera.

„Kai kuriuos namus užpylė 9 m storio purvo sluoksnis“, – nurodė jis.

Pasak M. Pereros, buvo dislokuota oro pajėgos ir elitiniai policijos komandosai, tikimasi rasti dar gyvų žmonių.

„Jau išgelbėjome kai kuriuos žmones, jie buvo nusiųsti į ligoninę“, – sakė jis, bet tikslių skaičių nepateikė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.