Pasaulyje

2012.11.12 11:44

Lenkai Nepriklausomybės dieną „atšventė“ didžiulėmis riaušėmis, sulaikyta daugiau kaip šimtas asmenų

LRT.lt2012.11.12 11:44

Nepriklausomybės diena Lenkijos sostinėje pažymėta ne tik iškilmėmis, bet ir neramumais. Šventines nuotaikas Varšuvoje sujaukė riaušininkų susirėmimai su policija.

Nepriklausomybės diena Lenkijos sostinėje pažymėta ne tik iškilmėmis, bet ir neramumais. Šventines nuotaikas Varšuvoje sujaukė riaušininkų susirėmimai su policija.

Kaip praneša portalas gazeta.pl, susirėmimai kilo tarp nacionalistinio jaunimo, rengusio atsikras Nepriklausomybės dienos eitynes, ir galimiems neramumas pasiruošusių pareigūnų. Tarp riaušininkų netrūksta visoje Europoje prastą reputaciją užsitarnavusių futbolo chuliganų.

Tuo pat metu skirtingose miesto vietose demonstracijas rengė ir šis jaunimėlis, ir prieš juos nusiteikę antifašistai. Anot Lenkijos žiniasklaidos, viena svarbiausių policijos užduočių – neleisti šioms dviems „švenčiančioms“ grupėms susitikti.

Daugelis riaušininkų veidus slepia po skaromis ar kaukėmis. Gazeta.pl pastebi, kad šie vyrukai „turbūt nieko nenori švęsti“.

Naujausiais duomenimis, per riaušes sulaikyta 120 asmenų. Sužeisti bent 6 policijos pareigūnai.

Panaudojo ašarines dujas, paruošė gumines kulkas ir vandens patrankas

Į pareigūnus Varšuvoje skriejo dūminiai užtaisai ir įvairūs daiktai, kuriuos „švenčiantys“ riaušininkai arba atsinešė, arba rado vietoje. Sužeistų yra abiejose pusėse.

Varšuvos centre, preliminariais duomenimis, susirinko apie 20 tūkst. žmonių. Ne visi jiebuvo nusiteikę taikiai.

Apie 16.40 val. įvyko dar vienas rimtas susirėmimas. Gazeta.pl praneša, kad į pareigūnus skriejo šiukšliadėžės, grindinio akmenys.

Maždaug 17 val. policija turėjo vis daugiau vargo su demonstrantais. Pranešama, kad pareigūnai pasiruošė riaušininkus tramdyti guminėmis kulkomis, panaudojimui paruoštos ir vandens patrankos.

Taip pat pasirodė pranešimai apie nukentėjusius tarp žurnalistų. Vienos iš naujienų tarnybų operatorius, anot jo kolegų, buvo suspardytas, riaušininkai sudaužė jo filmavimo kamerą.

Dešimtys riaušininkų sulaikyta, pranešama apie sužeistus žmones. Policija prieš agresyviai nusiteikusią minią panaudojo agresyvias priemones. Anot pareigūnų, siekiant nuraminti labiausiai įsiaudrinusius demonstrantus, nacionalistų ir futbolo sirgalių-chuliganų kolona buvo priverstinai perskelta, pareigūnų kolonai išskiriant ją į dvi dalis.

Anot liudininkų, viename iš susirėmimų prieš riaušininkus panaudotos ašarinės dujos, praneša gazeta.pl.

Lenkijos prezidentas Bronislawas Komoerowskis ragino Nepriklausomybės dieną minėti vieningai, tačiau šis raginimas nebuvo išgirstas.

DELFI primena, jog prezidentė Dalia Grybauskaitė dėl Lietuvos vidaus politikos įvykių nutarė šiemet į Varšuvą nevykti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.