Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Britanijos valdančioji koalicija nesugebėjo priimti įstatymo dėl ES narystės referendumo

BNS2015.09.08 13:45

Pastangos priimti teisės aktą, susijusį su planuojamu referendumu dėl Didžiosios Britanijos narystės Europos Sąjungoje (ES) žlugo antradienį, o abi koalicinės vyriausybės partijos kaltino viena kitą.

Pastangos priimti teisės aktą, susijusį su planuojamu referendumu dėl Didžiosios Britanijos narystės Europos Sąjungoje (ES) žlugo antradienį, o abi koalicinės vyriausybės partijos kaltino viena kitą.

Projektas, pasiūlytas premjero Davido Camerono Konservatorių partijos įstatymų leidėjo Bobo Neillo, turėjo užtikrinti, kad bet kuri vėlesnė vyriausybė privalėtų surengti tokį referendumą 2017 metais.

Anksčiau šį mėnesį tas įstatymas įveikė pirmąją kliūtį, bet, partijoms nesugebėjus susitarti, jis negalės būti pateiktas balsavimui Bendruomenių Rūmuose.

Spaudžiamas didėjančio euroskeptiškos Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) populiarumo prieš ateinančių metų gegužę vyksiančius rinkimus, D. Cameronas žadėjo iš naujo derėtis dėl Britanijos narystės Bendrijoje, o vėliau surengti referendumą.

Liberalų demokratų partija nurodė, kad jų koalicijos partneriai slapta pasipriešino tam įstatymui, nes jis būtų anuliavęs rinkimų pažadą, jog balsuoti už konservatorius yra vienintelis būdas užtikrinti referendumą dėl narystės ES.

Šios partijos lyderio pavaduotojas Malcolmas Bruce`as teigė, kad Konservatorių partija sąmoningai sabotavo projektą, „pridėdama absurdiškų sąlygų“.

„Tiesa tokia, kad jie susilankstė kaip pigus šezlongas – ir stengiasi priversti mus prisiimti kaltę“, – M. Bruce`as.

Tuo metu konservatorių įstatymų leidėjas, pasiūlęs šį projektą, tikino, liberalai demokratai sąmoningai jį „pribaigė“.

„Jie neišdrįso balsuoti prieš ES referendumą Bendruomenių Rūmuose, – teigė B. Neillas. – Užtat jie pasinaudojo Vestminsterio triukais, kad atimtų iš Britanijos žmonių teisę pasisakyti dėl narystės ES.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.