Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ispanija nenori leisti Katalonijai ir simbolinio balsavimo dėl nepriklausomybės

BNS 2015.09.08 13:45

Ispanijos centrinė vyriausybė pirmadienį paskelbė apskųsianti teismui Katalonijos planus ateinantį mėnesį surengti simbolinį balsavimą dėl klausimo, ar tas turtingas regionas turėtų tapti nepriklausomu nuo Madrido.

Ispanijos centrinė vyriausybė pirmadienį paskelbė apskųsianti teismui Katalonijos planus ateinantį mėnesį surengti simbolinį balsavimą dėl klausimo, ar tas turtingas regionas turėtų tapti nepriklausomu nuo Madrido.

Katalonijos prezidentas Arturas Masas sušvelnino savo planus lapkričio 9-ąją surengti referendumą dėl atsiskyrimo nuo Ispanijos, kai Madrido vyriausybė užginčijo tuos planus Konstituciniame Teisme.

A. Masas planavo surengti oficialų neprivalomąjį referendumą, tačiau dabar ketinama surengti tik simbolinį balsavimą, kurį organizuotų daugiausiai savanoriai.

Ispanijos premjero Mariano Rajoy konservatyvioji vyriausybė pirmadienį paprašė Valstybės Tarybos – patariamosios institucijos – pareikšti nuomonę dėl šios naujos konsultacijos, atlikdama pirmąjį žingsnį prieš apskundžiant Konstituciniam Teismui Katalonijos planuojamą naują balsavimą, sakoma vyriausybės pranešime.

Vyriausybė paragino Valstybės Tarybą greitai paskelbti savo išvadą, kad sprendimą dėl atsako į naujausias katalonų pastangas būtų galima priimti per ateinantį savaitinį ministrų kabineto susitikimą, kuris turėtų įvykti penktadienį.

Katalonijos vyriausybė paskelbė, kad balsavime galės dalyvauti 5,4 mln. katalonų nuo 16 metų, taip pat dalis regione gyvenančių užsieniečių ir katalonai, gyvenantys užsienyje.

Apie 1 255 balsavietės bus įkurtos beveik visose iš daugiau negu 900 Katalonijos savivaldybių ir 17 užsienio miestų, pridūrė regiono vyriausybė.

Pirmieji balsavimo rezultatai turėtų paaiškėti lapkričio 10 dieną.

Konstituciniam Teismui įšaldžius Katalonijos įstatymą, turėjusį legitimizuoti referendumą dėl nepriklausomybės, regiono vyriausybė pareiškė, kad per balsavimą pagal naują formatą nebus oficialių rinkėjų sąrašų, tačiau dalyviai pasirašys neoficialiame registre.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.