Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.28 09:11

Naujasis Toronto meras užbaigė Fordo erą

ELTA 2014.10.28 09:11

Į Toronto mero postą buvo išrinktas nuosaikių pažiūrų konservatorius Johnas Torry, nurungęs buvusio skandalingojo mero Robo Fordo brolį Dougą Fordą, praneša BBC.

Į Toronto mero postą buvo išrinktas nuosaikių pažiūrų konservatorius Johnas Torry, nurungęs buvusio skandalingojo mero Robo Fordo brolį Dougą Fordą, praneša BBC.

Suskaičiavus 90 proc. visų balsų, J. Torry surinko 40 proc., antroje vietoje likęs D. Fordas – 34 proc., Olivia Chow – 23 proc. balsų.

Praėjusį mėnesį R. Fordas pranešė nesieksiąs mero posto dėl sveikatos sutrikimų. Vyrui buvo diagnozuotas agresyvios formos itin retas vėžys pilvo srityje.

Liūdnai pagarsėjęs R. Fordas buvo pašalintas iš pareigų, kai pasklido gandai, kad meras darbo metu vartojo narkotikus. 2013 metų spalį policijos pareigūnai pranešė turintys vaizdajuostę, kurioje meras užfiksuotas besisvaiginantis. Nors meras lapkričio mėnesio pradžioje pripažino, jog rūkė kreką, tačiau paneigė turįs priklausomybę nuo narkotikų. R. Fordas du mėnesius gydėsi nuo narkotikų bei alkoholio priklausomybės ir liepą grįžo į darbą.

Nors R. Fordas nesibalotiravo į mero rinkimus, jis buvo išrinktas į Etobikoko rajono tarybą.

„Per ateinančius ketverius metus matysite pavyzdį, kad Fordų šeima niekada nepasiduoda“, – tikino R. Fordas, užsiminęs apie galimą grįžimą į mero postą.

D. Fordas savo ruožtu sveikino naujai išrinktą merą ir teigė besididžiuojantis savo broliu, kuris, anot jo, yra pats geriausias meras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi