Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Estijoje mokytoją nušovęs 15-metis suimtas dviem paroms

BNS 2015.09.08 13:45

Moksleivis, kuris pirmadienį nušovė 56 metų mokytoją Estijos pietiniame Viljandžio mieste, buvo sulaikytas 48 valandoms, pranešė pareigūnai.

Moksleivis, kuris pirmadienį nušovė 56 metų mokytoją Estijos pietiniame Viljandžio mieste, buvo sulaikytas 48 valandoms, pranešė pareigūnai.

Prokuratūros atstovai sakė naujienų agentūrai BNS, kad tas 15-metis buvo sulaikytas ilgiausiam įmanomam laikotarpiui ir kad po apklausos prokurorai spręs, ar prašyti teismo skirti jam kardomąjį areštą.

Ar moksleivis bus areštuotas, paaiškės antradienį.

Šiuo metu policija apklausia asmenis, susijusius su tuo incidentu.

„Darome viską, ką galime, kad procedūros būtų užbaigtos kuo greičiau ir kad galėtume atsakyti į klausimą, kodėl įvyko tokia tragedija“, – sakė vyriausioji prokurorė Kaire Hanilene.

Pasak policijos atstovės Kerly Peitel, policija anksčiau nebuvo užregistravusi jokių nusižengimų, susijusių su 15-mečiu įtariamuoju Vahuru Ruutu, tačiau balandį policijos šuo tarp berniuko daiktų aptiko peilį.

K. Peitel sakė BNS, kad policija tąsyk konfiskavo peilį, o berniuko tėvai buvo iškviesti į policijos nuovadą ir buvo įspėti dėl to incidento, įvykusio jo mokykloje. Mokyklos valdybos nariai taip pat dalyvavo tame susitikime, tačiau buvo nuspręsta, kad nėra priežasties pradėti tyrimą ir kad berniukas toliau gali lankyti mokyklą, aiškino K. Peitel.

Tačiau tėvai tuo metu nusprendė apskųsti policijos veiksmus, nes jiems atrodė, kad pareigūnų sprendimas atimti peilį iš vaiko buvo pernelyg griežtas.

Pirmadienio popietę 15-metis moksleivis nušovė vokiečių kalbos mokytoją Ene Sarap per vokiečių kalbos pamoką. Klasėje tuo metu buvo keturi ar penki moksleiviai.

Užpuolikas nesipriešino, kai policininkai jį suėmė.

Kaip rodo preliminari informacija, moksleivis šaudė iš revolverio, teisėtai užregistruoto jo tėvo vardu. Tačiau kol kas nežinoma, kodėl taikiniu buvo pasirinkta mokytoja.

Kaip rašo laikraštis „Postimees“, įtariamasis savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ anksčiau yra įkėlęs ginklų nuotraukų ir rašęs apie žmogžudystę.

Dienraštis pirmadienį nurodė, kad berniukas balandį į paskyrą įkėlė nuotrauką, kurioje matomas nufotografuotas laiškas, o jame rašoma: „Nevertinkite manęs pagal tai, kad esu ramus. Niekas žmogžudystės neplanuoja garsiai.“ Kitoje įtariamojo žinutėje sakoma: „Jūs įkvepiate mano žudiką maniaką.“

Paauglys taip pat buvo įkėlęs nuotraukų, kuriose matomi ginklai, karo vaizdai ir kovos menų scenos, pridūrė „Postimees“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi