Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos provakarietiškos partijos jau derasi dėl koalicijos

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos parlamento rinkimus laiminčios provakarietiškos partijos pirmadienį pradėjo derybas dėl valdančiosios koalicijos sudarymo, bet kovos su prorusiškais separatistais išryškino kliūtis jų pažadams siekti taikos ir glaudžių ryšių su Europos Sąjunga.

Ukrainos parlamento rinkimus laiminčios provakarietiškos partijos pirmadienį pradėjo derybas dėl valdančiosios koalicijos sudarymo, bet kovos su prorusiškais separatistais išryškino kliūtis jų pažadams siekti taikos ir glaudžių ryšių su Europos Sąjunga.

Kitą dieną po jau neabejotinos pergalės sekmadienį vykusiuose parlamento rinkimuose provakarietiškos ir nuosaikiosios nacionalistinės jėgos, remiančios prezidentą Petro Porošenką, ėmėsi sunkaus darbo – tartis dėl koalicijas formavimo.

Rezultatai iš 60 proc. apylinkių rodo, kad premjero Arsenijaus Jaceniuko Liaudies frontas ir P. Porošenkos blokas eina lygiai – pelnydami po 22 proc. rinkėjų balsų.

Kalbama, kad būtent šios dvi politinės jėgos formuos vyriausybę, kurios vadovu liks A. Jaceniukas.

Jau pirmadienį vakare galima tikėtis koalicijos sutarties projekto, sakė P. Porošenkos bloko narys Jurijus Lucenka.

Tuo tarpu Ukrainos rytuose smarkus šaudymas pirmadienį įsiplieskė netoli Donecko, kontroliuojamo prorusiškų separatistų, nutraukdamas trumpą ramybės laikotarpį per parlamento rinkimus.

Kelių dešimčių raketų, paleistų iš salvinės ugnies kompleksų „Grad“, sprogimai anksti ryte pasigirdo Putilovo rajone Donecko pakraštyje, netoli griuvėsiais virtusio oro uosto, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentai.

Raketos pataikė į vieną Ukrainos vyriausybės pajėgų kontroliuojamą bazę netoli Donecko šiaurinio priemiesčio Avdijivkos, vietos gyventoja telefonu sakė AFP.

„Apšaudymas prasidėjo naktį. Visi prognozavo, kad kautynės prasidės iškart po sekmadienį Ukrainoje vykusių rinkimų, – sakė agentūrai AFP pašnekovė Marina viename separatistų patikros poste Putilovo rajone. – Viskas gerai – šaudo mūsiškiai. Tačiau dabar bus atsakas iš ukrainiečių.“

Prezidentas Petro Porošenko sakė, kad preliminarūs parlamento rinkimų rezultatai rodo, jog visuomenė palaiko jo planus derybomis siekti užbaigti karą su separatistais, paskelbusiais „liaudies respublikas“ ir palaikančiais glaudžius ryšius su Rusija.

Kijevas kaltina Rusiją separatistų apginklavimu ir apmokymu, bet Maskva tokius kaltinimus neigia.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi