Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.28 13:57

Apdorojus 55 proc. protokolų, pirmauja Liaudies frontas ir P. Porošenkos blokas

BNS 2014.10.28 13:57

Ukrainos centrinei rinkimų komisijai apdorojus 55,28 proc. protokolų, gautų iš rinkimų komisijų, sekmadienį įvykusiuose rinkimuose į Aukščiausiąją Radą Liaudies frontas surinko 21,6 proc. rinkėjų balsų, o Petro Porošenkos blokas – 21, 45 proc

Ukrainos centrinei rinkimų komisijai apdorojus 55,28 proc. protokolų, gautų iš rinkimų komisijų, sekmadienį įvykusiuose rinkimuose į Aukščiausiąją Radą Liaudies frontas surinko 21,6 proc. rinkėjų balsų, o Petro Porošenkos blokas – 21, 45 proc.

Susivienijimui „Samopomič“ („Savigalba“) teko 11,2 proc., Opozicijos blokui – 11,2 proc.,  Radikaliajai partijai – 7,34 proc., „Baktivščyna“ („Tėvynė“) – 5,65 proc. rinkėjų balsų.

Kitos partijos ir blokai kol kas neįveikia 5 proc. barjero. Arčiausiai jo yra „Svoboda“ („Laisvė“) – 4,69 proc. balsų.

ES sveikina rinkimus Ukrainoje kaip demokratijos pergalę

Europos Sąjunga (ES) pirmadienį gyrė Ukrainoje įvykusius rinkimus kaip demokratijos ir proeuropietiškų reformų pergalę šalyje, tebesistengiančioje atsikratyti Rusijos įtakos.

„Sveikinimai #Ukrainos žmonėms! Demokratijos ir europinių reformų programos pergalė“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė kadenciją baigiantis Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso.

Pirmieji rezultatai pirmadienį rodė, kad Ukrainos provakarietiškos ir nuosaikios nacionalistinės partijos rinkimuose iškovojo triuškinamą pergalę, stiprinančią prezidento Petro Porošenkos pastangas atgręžti šalį į Europą ir užbaigti konfliktą su prorusiškais separatistais rytiniame pramonės regione.

D. Grybauskaitė sveikina Ukrainos žmones su demokratiniais rinkimais į Parlamentą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Ukrainos žmones, pareiškusius savo valią sekmadienį įvykusiuose išankstiniuose rinkimuose į Ukrainos Parlamentą.

Pasak prezidentės, dėl savo šalies laisvės kovojantys ukrainiečiai tvirtai pasirinko europietišką ir demokratinėmis reformomis pagrįstą kelią. Tai labai svarbus žingsnis atkuriant stabilumą ir užtikrinant Ukrainos žmonių gerovę, kuriant stiprią ir vieningą valstybę, rašoma pranešime spaudai.

AFP/Scanpix nuotr.

Šalies vadovės teigimu, nors rinkimai vyko sudėtingomis sąlygomis, kai Krymas yra okupuotas, o dalyje Rytų Ukrainos svetimos valstybės remiami separatistai trukdė žmonėms pareikšti savo politinę valią, Ukrainos vyriausybė sugebėjo surengti skaidrius ir sąžiningus demokratinius rinkimus.

Prezidentė taip pat pabrėžė, kad lapkričio 2 d. Donecke ir Luhanske separatistų inicijuojami rinkimai yra neteisėti ir, remiantis ES Vadovų Tarybos spalio 24 d. sprendimu, nebus pripažinti Europos Sąjungos. Pasak valstybės vadovės, rinkimai visoje Ukrainos teritorijoje turi vykti gerbiant Ukrainos įstatymus ir Konstituciją.

S. Lavrovas: Rusija pripažins rinkimų Ukrainoje rezultatus

Rusija pripažins Ukrainos parlamento rinkimų rezultatus, pareiškė užsienio reikalų ministras Sergejus Lavoras, kurį cituoja naujienų agentūra „RIA Novosti“.

„Į viską atsižvelgus, šie rinkimai įvyko, nors ne visoje Ukrainos teritorijoje“, – pasakė S. Lavrovas.

„Manau, mes pripažinsime šiuos rinkimus, nes mums labai svarbu, kad Ukraina pagaliau turės valdžią, kuri nekovoja tarpusavyje, netempia Ukrainos nei į Vakarus, nei į Rytus, bet kuri imsis realių, šaliai iškilusių problemų“, – pažymėjo jis.

Kaip praneša naujienų agentūra ITAR-TASS, S. Lavrovas pirmadienį išreiškęs viltį, kad Ukraina suformuos „konstruktyvią“ vyriausybę ir stengsis mažinti įtampą šalyje bei santykiuose su Maskva.

Reuters/Scanpix nuotr.

„Mes laukiame galutinių rezultatų. Mes tikimės, kad Aukščiausiosios Rados naujos sudėties išrinkimas ... leis operatyviai sudaryti vyriausybę, kuri bus konstruktyvi, bus nusitaikiusi ne skatinti konfrontuojančias tendencijas ir visuomenėje, ir su Rusija, o į darbą, kurio dabar itin reikia Ukrainos liaudžiai“, – taip anot šios naujienų agentūros, sakė S. Lavrovas.

ESBO stebėtojai teigiamai įvertino rinkimus Ukrainoje

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojai pirmadienį teigiamai įvertino Ukrainos parlamento rinkimus, sakydami, kad per šį balsavimą buvo užtikrintas realus pasirinkimas ir iš esmės buvo laikomasi demokratinių įsipareigojimų.

„Šie rinkimai žymi svarbų žingsnį Ukrainos pastangose įtvirtinti demokratinius rinkimus, laikantis savo tarptautinių įsipareigojimų, sakė ESBO specialusis koordinatorius Kentas Harstedtas. – Šiame procese buvo daug teigiamų dalykų, tokių kaip nešališka ir veiksminga Centrinė rinkimų komisija, didelė konkurencija rinkimuose, kuri suteikė rinkėjams realų pasirinkimą, taip pat bendra pagarba pagrindinėms laisvėms.“

Pasak jo, balsavimas ir balsų skaičiavimas vyko skaidriai, priešrinkiminė kampanija buvo konkurencinga ir pastebima, nors taip pat pasitaikė atvejų, kai kandidatai arba rinkimų darbuotojai buvo bauginami arba sulaukdavo grasinimų. K. Harstedtas nurodė, kad žiniasklaida atspindėjo įvairias pozicijas, tačiau atkreipė dėmesį į kai kurių žiniasklaidos kanalų nepakankamą nepriklausomybę nuo politinių arba verslo interesų.

Tuo metu ESBO Parlamentinės asamblėjos stebėtojas Doris Barnett sakė, kad balsavietės dirbo gerai, nors pasitaikė kai kurių nesklandumų. Ji pridūrė, kad šiuos rinkimus organizuoti buvo sudėtinga, o kai kuriose teritorijose balsavimas nevyko, tačiau dėl to rinkimai netampa negaliojančiais.

Pasak K. Harstedto, stebėtojų misijoje dalyvavo per 900 žmonių iš 43 šalių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi