Pasaulyje

2014.10.27 23:17

Estijos mokykloje moksleivis nušovė savo mokytoją

DELFI.lt, BNS 2014.10.27 23:17

Pirmadienį gauta informacija, kad Estijos Viljandžio mieste esančioje Paalalinna mokykloje aidi šūviai.

Pirmadienį gauta informacija, kad Estijos Viljandžio mieste esančioje Paalalinna mokykloje aidi šūviai.

Kaip rašo rus.DELFI.ee, incidentas įvyko 13.55 val. vietos laiku.

Policijos atstovas spaudai pranešė, kad nušauta mokytoja, 15-metis šaulys sulaikytas. Mokykla buvo evakuota. Pranešama, kad daugiau nukentėjusių asmenų nėra.

Informacija, kad mokinys šovė į mokytoją pasitvirtino. Šaudynės įvyko pamokų metu, klasėje tuomet buvo 5 mokiniai.

Socialiniuose tinkluose minima, kad žuvo vokiečių kabos mokytoja Enė Sarap.

Anot Paalalinna mokyklos sekretoriaus, į įvykio vietą atvyko greitosios pagalbos ir policijos ekipažai.

„Šiuo metu negaliu daugiau nieko pasakyti“, – informavo mokyklos sekretorius.

Dar vienas prisistatyti atsisakęs mokyklos darbuotojas pranešė, kad mokykloje yra šaudoma.

„Šaulys sulaikytas, pavojus niekam nebegresia. Policija tikrina mokyklos patalpas“, – sakė naujienų agentūrai BNS policijos departamente.

„Raadio2“ žurnalisto teigimu, policija iš pradžių vienam iš tėvų pasakė, kad vyko mokymai. Greitosios pagalbos ekipažas išvyko iš įvykio vietos prieš pusvalandį, o tada į mokyklą įėjo policininkai neperšaunamomis liemenėmis, tačiau dabar jie jau yra išėję iš mokyklos pastato. Tėvai laukia prie mokyklos.

Skelbiama, kad mokinius iš mokyklos išleis tik tuomet, kai jų pasiimti atvažiuos tėvai. Iki tol jie privalo likti mokykloje.

Kol kas nėra informacijos, iš kokio ginklo buvo šaudoma.

T. H. Ilvesas: prašau savo tautiečių estų – pastebėkite laiku ir veikite laiku

Prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas pareiškė nuoširdžią užuojautą tragiškai žuvusios mokytojos Enės Sarap šeimai ir artimiesiems, visam Palalinos gimnazijos Viljandyje kolektyvui.

„Tai kas įvyko – tragedija ne vienos mokyklos, ne vieno miesto. Tai visos Estijos tragedija. Tai liūdesys ir sukrėtimas mums visiems“, – sakė T.H.Ilvesas.

Prezidentas pabrėžė, kad joks konfliktas visuomenėje, bendrijoje ar šeimoje neturi virsti smurtu.

„Aš nuoširdžiai prašau savo tautiečių estų – pastebėkite laiku ir veikite laiku. Nepraleiskime nė vieno nesusipratimo, pykčio, kartėlio, fizinio ar psichinio smurto, liūdesio. Kalbėkimės tarpusavyje, remkime vienas kitą, padėkime vienas kitam. Itin meiliai apkabinkime šiandien savo vaikus, grįžusius iš mokyklos“, – ragino T.H. Ilvesas.

Prezidentas išreiškė viltį, kad visos pirmadienio tragedijos aplinkybės bus išaiškintos.

Į tragedijos vietą išvažiavo švietimo ir mokslo ministras Jevgenijus Osinovskis, ketinantis aiškintis mokytojos nužudymo aplinkybes ir padaryti atitinkamas išvadas.

Vyriausybės vardu Estijos ministras pirmininkas Taavis Roivasas pareiškė užuojautą žuvusios artimiesiems ir visam mokyklos kolektyvui.

„Pedagogės mirtimi pasibaigę šaudymai mokykloje – tai šokas mums visiems. Mintimis visa Estija šiuo metu yra kartu su Viljandžio gyventojais“, – pareiškė T. Roivasas.

„Kol kas nežinome šio incidento priežasčių, tačiau smurtas niekada nėra priimtinas sprendimas. Tokių dalykų neturi būti“, – pridūrė jis.

Užuojautą taip pat pareiškė ir į įvykio vietą išskubėjęs Estijos švietimo ministras Jevgenijus Osinovskis.

„Reškiame didžiulę nuoširdžią užuojautą nužudytos pedagogės artimiesiems, moksleiviams, mokytojams ir kitiems mokyklos darbuotojams“, – kalbėjo jis.

Anot J. Osinovskio, jis jau kalbėjosi su mokyklos direktoriumi A. Paavo ir pažadėjo visapusišką paramą.

„Iš karto po įvykio kalbėjausi su vidaus reikalų ministru. Susitiksime su juo atskirai ir aptarsime tai, kas įvyko“, – pridūrė J. Osinovskis.