Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Dalis Britanijos gyvena imigrantų „apsiaustyje“, sako gynybos sekretorius

BNS 2015.09.08 13:45

Dalis Didžiosios Britanijos gyvena „apsiausties“ sąlygomis dėl imigrantų antplūdžio, todėl vyriausybė priversta ieškoti būdų, kaip apriboti iš kitų Europos Sąjungos (ES) šalių atvykstančių darbininkų skaičių, sekmadienį pareiškė gynybos sekretorius Michaelas Fallonas.

Dalis Didžiosios Britanijos gyvena „apsiausties“ sąlygomis dėl imigrantų antplūdžio, todėl vyriausybė priversta ieškoti būdų, kaip apriboti iš kitų Europos Sąjungos (ES) šalių atvykstančių darbininkų skaičių, sekmadienį pareiškė gynybos sekretorius Michaelas Fallonas.

„Kai kuriose Jungtinės Karalystės vietose, palei rytinę pakrantę, miestai jaučiasi esantys apsiaustyje dėl daugybės migrantų ir žmonių, besinaudojančių lengvatomis, – M. Fallonas sakė nacionaliniam transliuotojui BBC. – Siekiame tai pakeisti, kad užtikrintume tam tikrą kontrolę. Turime visišką teisę pasakyti, kad mums tai rūpi, kad tai dabar reikia spręsti.“

M. Fallonas pabrėžė, kad ypač daug imigrantų plūsta į rytinę Angliją, tačiau nenurodė, į kuriuos sektorius sutelkusi dėmesį vyriausybė. Vienas laikraštis praeitą savaitę pranešė, jog premjeras Davidas Cameronas norėtų apriboti nekvalifikuotų imigrantų iš ES šalių srautą.

Pasak M. Fallono, Londonas pasiryžęs vykdyti reformas imigracijos srityje, nors šeštadienį Vokietijos kanclerė Angela Merkel aiškiai perspėjo, kad bet kokie mėginimai „kišti rankas prie laisvo judėjimo ES viduje fundamentalaus principo“ netoleruos britų partneriai Europoje.

„Vokiečiai dar nematė mūsų pasiūlymų – ir mes dar nematėme savo pasiūlymų; šiuo klausimu tebedirbama, siekiant išsiaiškinti, ką galime padaryti, kad neleistume ištisų miestų ir bendruomenių įklampinti didžiuliam skaičiui migrantų“, – aiškino M. Fallonas.

D. Camerono Konservatorių partija siekia apriboti imigraciją, patirdama vis didesnį spaudimą varžantis dėl rinkėjų balsų su euroskeptiškąja Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partija (UKIP).

Jeigu premjerui nepavyks persivilioti dešiniosios stovyklos rinkėjų, kuriuos vilioja griežta UKIP retorika, konservatorių šalininkai baiminasi, kad valdančioji partijai per ateinančiais metais vyksiančius visuotinius rinkimus pralaimės Leiboristų partijai.

Pagal ES taisykles daugumos Bendrijos šalių piliečiai turi teisę gyventi ir dirbti bet kurioje kitoje ES šalyje.

D. Cameronas žadėjo maždaug 2017 metais organizuoti referendumą dėl tolesnės Britanijos narystės arba pasitraukimo iš ES, jeigu jo partija laimės rinkimus ateinančiais metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi