Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:02

Italijos premjeras ragina paviešinti ES institucijų sąnaudas

ELTA 2015.02.14 17:02

Prasidėjus nesutarimams dėl Italijos pateikto biudžeto projekto, šalies premjeras Matteo Renzi nurodė ketinantis paviešinti Europos Sąjungos (ES) institucijų išlaidas. 

Prasidėjus nesutarimams dėl Italijos pateikto biudžeto projekto, šalies premjeras Matteo Renzi nurodė ketinantis paviešinti Europos Sąjungos (ES) institucijų išlaidas. 

Ketvirtadienį Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuel Barroso aršiai sukritikavo Italiją, žiniasklaidoje paskelbusią laišką iš ES, kuriame prašoma paaiškinti, kodėl Romos pateiktas biudžeto projektas pažeidžia regione galiojančias finansines nuostatas. Apie tai praneša naujienų portalas „EUbusiness“.

M. Rencis, šiuo metu besilankantis Europos Vadovų Tarybos susitikime Briuselyje, į kritiką atsakė pažadu paviešinti paties Briuselio išlaidas. „Mes paskelbsime duomenis apie visas šių rūmų išlaidas. Turėtų tapti tikrai linksma“, – nurodo pareigūnas. Premjeras pridūrė buvęs nustebintas J. M. Barroso atsako į ES laiško paviešinimą, juk šį dokumentą jau buvo paskelbęs laikraštis „The Financial Times“ ir Italijos spauda.

„Italijos biudžetas nekelia problemų“, – tvirtino M. Renzi.

Likus kelioms valandoms iki ES viršūnių susitikimo, Italijos finansų ministerija paviešino ES ekonomikos reikalų komisaro Jyrkiu Kataineno laišką, pažymėtą, kaip „griežtai konfidenciali informacija“, ir tokiu žingsniu sukėlė EK pirmininko įniršį.

J. M. Barrosas pareiškė, kad Europos Komisija nusiteikusi prieš tokį „vienašališką“ Italijos vyriausybės sprendimą ir mano, kad derybos dėl biudžeto turėtų vykti už uždarų durų. Jau spalio 31 d. postą paliksiantis EK vadovas teigia, kad Komisija šiuo metu „konsultuojasi“ su keliomis pažeidusiomis finansines taisykles šalimis, ir „šis procesas jau verčiau vyktų išliekant pasitikėjimui“.

Beje, Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as pareiškė, kad jo šalis taip pat gavo Europos Komisijos laišką, į kurį reikalaujama atsakyti iki šios savaitės pabaigos.

Dialogas su Briuseliu ir toliau vyksta „labai geromis sąlygomis“, sakė jis, pabrėždamas Prancūzijos įsipareigojimą laikytis ES biudžeto taisyklių, tačiau taip pat atkreipė dėmesį, kad šalis norėtų „didžiausio galimo lankstumo“. Prancūzijos pareigūnai sakė neketinę viešinti „privataus laiško“ detalių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi