Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.24 09:32

Kanados policija paskelbė išpuolio Otavoje vaizdo įrašą

ELTA 2014.10.24 09:32

Kanados policija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip ginkluotas vyras trečiadienį įsiveržia į parlamentą ir pradeda šaudyti, skelbia BBC.

Kanados policija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip ginkluotas vyras trečiadienį įsiveržia į parlamentą ir pradeda šaudyti, skelbia BBC.

32-ejų kanadietis Michaelas Zehafas-Bibeau trečiadienį sostinėje Otavoje karo memoriale nušovė kareivį ir įsiveržęs į parlamento pastatą toliau šaudė. Užpuoliką galiausiai nušovė parlamento apsaugos vadas Kevinas Vickers.

Į islamą atsivertęs kanadietis nebuvo įtrauktas į 90 Kanados saugumo pajėgoms žinomų pavojingų keliautojų sąrašą, tačiau turėjo ryšių su ekstremistų elementais, nurodė policija. Neseniai vyras pateikė prašymą dėl paso ir ketino keliauti į Siriją. Šaulys taip pat nebuvo susijęs su atsivertusiu islamistu, kuris pirmadienį automobiliu pervažiavo du kareivius, kurių vienas žuvo.

Per spaudos konferenciją ketvirtadienį Kanados karališkosios raitosios policijos komisaras Bobas Paulsonas M. Zehafas-Bibeau apibūdino kaip Kanados kilmės nusikaltėlį su dviguba pilietybe, nes jo tėvas kilęs iš Libijos.

Remiantis policijos tyrimo informacija, M. Zehafas-Bibeau į Otavą atvyko spalio 2 dieną sutvarkyti reikalų, susijusių su paso išdavimu. Antradienį jis nusipirko automobilį, užfiksuotą trečiadienį įvykusio išpuolio vaizdo įraše.

Po šio išpuolio Kanados premjeras Stephenas Harperis pažadėjo greitu metu sugriežtinti žvalgybos ir arešto teisę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi