Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Papasakojo apie planą nuversti P. Porošenką: V. Putinas dabar veikia gudriau

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Buvusio Rusijos prezidento Vladimiro Putino patarėjo Andrejaus Illarionovo teigimu, V. Putinas siekia Ukrainos Aukščiausioje Radoje suformuoti kuo didesnę deputatų grupę, galinčią blokuoti jos darbą.

Buvusio Rusijos prezidento Vladimiro Putino patarėjo Andrejaus Illarionovo teigimu, V. Putinas siekia Ukrainos Aukščiausioje Radoje suformuoti kuo didesnę deputatų grupę, galinčią blokuoti jos darbą.

Anot A. Illarionovo, V. Putinas naujai išrinktoje Ukrainos Aukščiausioje Radoje nori sukurti Kremliui lojalią grupę, kuriai tektų užduotis nuversti dabartinį Ukrainos prezidentą Petro Porošenką.

Kaip rašo zn.ua, A. Illarionovas įsitikinęs, kad tarp kandidatų į Radą yra nemažai Kremliui lojalių asmenų, tarp kurių ir demokratų atstovai.

A. Illarionovas teigia, kad V. Putinas siekia sukurti kuo didesnę deputatų grupę, kuri blokuotų darbą Radoje.

Maža to, A. Illarionovas netgi įvardijo tikslų terminą, kurį V. Putinas skyrė P. Porošenkos nuvertimui. Tai padaryti bus siekiama iki 2015 m. pabaigos.

„Dabar Kremlius veikia gudriau, kūrybingiau ir, žinoma, naudoja daug didesnius resursų rezervus. Vietoje „žaliųjų žmogeliukų“ naudojami kiti „žali“ argumentai. Akivaizdu, kad jų kiekis ne mažesnis, o kur kas didesnis“, – patikino A. Illarionovas.

Jo teigimu, nepriklausomai nuo įvykių kloties, Kremlius ir toliau mėgins destabilizuoti Ukrainą.

A. Illarionovas įsitikinęs, kad aštuoni V. Putino agresijos mėnesiai parodė, kad Europos Sąjunga (ES) ir JAV nepajėgia duoti atkirčio Kremliaus ambicijoms.

„Ateinantys dveji metai, o ypač žiema ir kitų metų pabaiga, man atrodo, bus pavojingiausi, nes tuo metu bus mobilizuojami visi įmanomi ir neįmanomi resursai tam, kad būtų užbaigta ši programa – nepriklausomos ir suverenios Ukrainos žlugimo programa“, – tęsė A. Illarionovas.

Anot A. Illarionovo, V. Putinas nori sužlugdyti Ukrainą iki 2017 m. JAV įvyksiančių prezidentinių rinkimų, nes mano, kad dabartinis JAV prezidentas Barackas Obama negalės sutrukdyti jo grobikiškų ambicijų įgyvendinimui.

Jau anksčiau A. Illarionovas ne kartą yra pareiškęs, kad V. Putiną Ukrainoje sustabdyti gali tik karinė jėga.

Anot jo, V. Putinas nesiruošia nutraukti ginklų tiekimo prorusiškiems separatistams ir ketina toliau siųsti Rusijos karius į Rytų Ukrainą. A. Illarionovo manymu, jokios sankcijos jo elgesio nepakeis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi