Naujienų srautas

Pasaulyje2012.11.08 17:19

A. B. Breivikas skundžiasi sąlygomis kalėjime

LRT.lt 2012.11.08 17:19

Andersas Behringas Breivikas, nuteistas už 77 žmonių nužudymą, skundžiasi, kad sąlygos kalėjime pažeidžia jo žmogaus teises, ketvirtadienį pareiškė vienas jo advokatų. 

Andersas Behringas Breivikas, nuteistas už 77 žmonių nužudymą, skundžiasi, kad sąlygos kalėjime pažeidžia jo žmogaus teises, ketvirtadienį pareiškė vienas jo advokatų.

33 metų dešiniojo sparno ekstremistas nusiuntė laišką Norvegijos pataisos tarnyboms, kuriame kritikuoja sustiprinto saugumo režimą, kurio turi laikytis daugiau nei metus, ir korespondencijos ribojimus.

Po to, kai rugpjūčio 24 dieną išgirdo nuosprendį, A. B. Breivikui neleidžiama naudotis kompiuteriu, kuris prieš tai jam buvo skirtas, nors ir be interneto ryšio, sakė teisėjas Tordas Jordetas.

Be to, visi laiškai, kuriuos jis siunčia ir gauna, yra cenzūruojami iškart, vos tik paminima politika.

„Pažeidžiama jo žodžio laisvė. Neleidžiant naudotis žodžio laisve, pažeidžiamos jo konstitucinės ir žmogaus teisės“, – AFP sakė jis.

A. B. Breivikas, kuris nuo pat suėmimo atskirtas nuo kitų kalinių, taip pat skundžiasi kasdieninėmis jo kameros kratomis. Anot jo, jam neleidžiama užsiimti rekreacine ir socialine veikla.

„Toks elgesys nėra žmoniškas“, – teigė T. Jordetas.

Norvegijos teisingumo ministerija situaciją komentuoti atsisakė.

A. B. Breivikui skirta maksimali Norvegijoje 21 metų kalėjimo bausmė, kuri gali būti tęsiama neribotą laiką. Manoma, kad didžiąją laiko dalį jis praleis Ila kalėjime netoli Oslo.

Be kameros, A. B. Breivikui taip pat turėtų būti leidžiama naudotis kompiuterinių kambariu ir treniruočių sale.

Tačiau galimybę į šias patalpas patekti kontroliuoja kalėjimo vadovybė, kuri, anot T. Jordeto, nereagavo į pastarųjų savaičių prašymus pasinaudoti kompiuteriu.

Praėjusių metų liepą A. B. Breivikas prie vyriausybės pastato susprogdino bombą, o vėliau ėmė šaudyti į Utiojos saloje vykusios jaunimo stovyklos dalyvius. Per šį dvigubą išpuolį žuvo 77 žmonės. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi