Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.23 09:52

Jeruzalėje palestiniečio automobilis rėžėsi į žmones, žuvo kūdikis

BNS 2014.10.23 09:52

Jeruzalėje trečiadienį palestiniečio vairuotas automobilis rėžėsi į pėsčiųjų būrį, žuvo kūdikis ir buvo sužeisti dar šeši žmonės, pranešė izraeliečių policija, kuri nurodė, kad tai buvo teroro ataka.

Jeruzalėje trečiadienį palestiniečio vairuotas automobilis rėžėsi į pėsčiųjų būrį, žuvo kūdikis ir buvo sužeisti dar šeši žmonės, pranešė izraeliečių policija, kuri nurodė, kad tai buvo teroro ataka.

Tai jau antras toks kruvinas incidentas per tris mėnesius ir tai paskatino Izraelio premjerą Benjaminą Netanyahu iškart nurodyti stiprinti policijos patruliavimą visame mieste.

To automobilio vairuotojas, 21 metų palestinietis Abed Abdelrahmanas Shaludeh iš Silvano Rytų Jeruzalėje, anksti ketvirtadienį mirė nuo sužeidimų, pranešė ligoninė „Shaarei Tzedek“.

Į ji buvo šauta, kai jis bandė pabėgti iš įvykio vietos, sakė policijos atstovė Luba Samri.

Jungtinės Valstijos pasmerkė šią „teroristinę ataką“.

„Reiškiame nuoširdžiausią užuojautą kūdikio, kaip pranešama, amerikiečio, žuvusio per šią niekingą ataką, šeimai, – sakoma JAV valstybės departamento atstovės Jen Psaki pareiškime. – Raginame visas šalis išlaikyti ramybę ir vengti eskaluoti įtampą po šio incidento“.

Per pavakare įvykusį išpuolį automobilis visu greičiu lėkė į pėsčiuosius netoli tramvajaus stotelės tarp Vakarų Jeruzalės ir okupuotos Rytų Jeruzalės.

Septyni žmonės buvo sužeisti, tarp jų – trijų mėnesių mergaitė Haya Zissel Braun, kuri vėliau mirė, pranešė „Hadassah“ ligoninė. Mažylė buvo palaidota trečiadienį vakare.

L. Samri incidentą pavadino „netikėta teroro ataka ir pabėgimu“ ir tai buvo jau antras toks incidentas tame rajone per mažiau nei tris mėnesius.

Rugpjūčio mėnesį palestiniečio vairuojamas ekskavatorius rėžėsi į autobusą, žuvo vienas izraelietis, o dar penki buvo sužeisti. Policija tą vairuotoją nušovė.

Trečiadienio atakos liudininkai sakė, kad automobilis į žmonių būrį rėžėsi dideliu greičiu.

L. Samri sakė, kad A. A. Shaludehas buvo iš Silvano – tankiai apgyvendinto arabų rajono stačiame kalvos šlaite į pietus nuo senamiesčio.

Šeimos nariai sakė, kad jis neseniai buvo paleistas iš Izraelio kalėjimo, kur sėdėjo metus ir du mėnesius už viešosios tvarkos pažeidimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi