Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Kanados premjeras: išpuolis tik sustiprins mūsų pasiryžimą kovoti

LRT RADIJAS, LRT.lt, 15min.lt 2015.09.08 13:45

Kanados premjeras sako, kad išpuolis Otavoje, per kurį vienas karys nušautas ir dar trys žmonės sužeisti, neįbaugins kanadiečių. Stephenas Harperis pabrėžia, kad šis įvykis tik sustiprins Kanados pasiryžimą kovoti su terorizmu.

Kanados premjeras sako, kad išpuolis Otavoje, per kurį vienas karys nušautas ir dar trys žmonės sužeisti, neįbaugins kanadiečių. Stephenas Harperis pabrėžia, kad šis įvykis tik sustiprins Kanados pasiryžimą kovoti su terorizmu.

„Kanada niekada nebus įbauginta, ir tai kaip tik privers stiprinti pastangas imtis visų reikalingų žingsnių grėsmėms nustatyti ir su jomis kovoti bei užtikrinti Kanados saugumą. Šis išpuolis taip pat sustiprins pasiryžimą ir pastangas kartu su sąjungininkais kovoti su teroristų organizacijomis, kurios žiauriai elgiasi su žmonėmis kitose šalyse ir tikisi savo žiaurumą sėti kitur“, – įsitikinęs premjeras.

Tuo metu Otavoje vėl atidarytos centrinės miesto dalys, išskyrus parlamento pastatą.

Užpuolikas – 32-ejų metų kanadietis Michaelas Zehafas-Bibeau – jau anksčiau buvo laikomas didelės rizikos įtariamuoju, iš jo buvo paimtas pasas, kad vyras neišvyktų kovoti į užsienį.

Jis vakar Otavoje prie karo memorialo nušovė karį ir įsiveržė į šalia esantį parlamento pastatą, kur pats buvo nukautas.

Išpuolis įvyko praėjus kelioms valandoms po to, kai Kanada padidino terorizmo grėsmės pavojų. Toks sprendimas priimtas, kai pirmadienį per kitą išpuolį į islamą atsivertęs žmogus nužudė kareivį.

Kanada anksčiau šį mėnesį paskelbė planuojanti prisidėti prie tarptautinės koalicijos antskrydžių prieš grupuotę „Islamo valstybė“ Irake.

Kaip vyko išpuoliai?

Šaulys pradėjo šaudyti apie 10 val. ryto vietos laiku prie Karo memorialo, esančio šalia parlamento. Ten paleidęs kelis šūvius ir sužeidęs karį nubėgo į parlamentą. AP cituoja liudininką, buvusį šalia įvykio vietos: „Aš pažvelgiau pro langą ir pamačiau šaulį – juodai apsirengusį vyrą, kuris nosį ir burną dengė skara, ant jo galvos taip pat kažkas buvo. Jis laikė šautuvą ir du kartus iššovė į karį prie kenotafo.“

Žuvęs karys – 24-erių  puskarininkis Nathanas Cirillo.

„Reuters“ agentūrai kitas liudininkas sakė, kad užpuolikas vilkėjo juodą švarką, mėlynas kelnes, turėjo dvivamzdį šautuvą. Bėgdamas nuo memorialo jis perlipo tvorą ir grasindamas ginklu atėmė automobilį. Vairuotojas nenukentėjo. Tuomet užpuolikas nuvažiavo prie centrinio parlamento pastato ir įsiveržė į jį. Liudininkai teigia, kad iš parlamento buvo girdėti visa serija šūvių.

Vienas liudininkų, Marcas-Andre Viau, naujienų agentūrai AFP sakė matęs, kaip šaukiančių policininkų vejamas vyras įbėgo į centrinį parlamento bloką, ir iš to pastato pasigirdo dar „10, 15, gal 20 šūvių“ iš, matyt, automatinio ginklo. „Reuters“ kalbintas liudininkas minėjo 30 šūvių.

Šaulys atsidūrė visai netoli kabineto, kuriame premjeras S. Harperis susitiko su Konservatorių partijos nariais. Pasak liudininkų, vyras šį kabinetą prabėgo, tuomet buvo nukautas parlamento komplekso apsaugos vadovo Kevino Vickerso – visai šalia įėjimo į biblioteką.

Kai nuaidėjo šūviai, dauguma parlamentarų buvo dvejose salėse, pro kurias prabėgo šaulys. Politikams buvo pasakyta užsibarikaduoti ir pasitraukti nuo langų. Iš šių salių ir aplinkinių kabinetų paskelbtose nuotraukose matyti, kaip durys buvo užstatytos kėdėmis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi