Pasaulyje

2012.11.08 14:04

Kinijos prezidentas įspėjo dėl paplitusios korupcijos

ELTA2012.11.08 14:04

Kinijos prezidentas Hu Jintao per vieną kartą per dešimtmetį vykstančio Komunistų partijos suvažiavimo atidarymą kritikavo ir įspėjo dėl paplitusios korupcijos, skelbia BBC.

Kinijos prezidentas Hu Jintao per vieną kartą per dešimtmetį vykstančio Komunistų partijos suvažiavimo atidarymą kritikavo ir įspėjo dėl paplitusios korupcijos, skelbia BBC.

Kreipdamasis į 2325 delegatus Hu Jintao sakė, kad nesugebėjimas susidoroti su korupcija gali „būti lemtingas partijai“.

Kinija susidūrė su precedento neturinčiais iššūkiais ir galimybėmis, pažymėjo prezidentas ir dabartinis partijos vadovas, todėl Kinija turi „daugiau siekti ir sunkiau dirbti“.

Hu Jintao sakė delegatams Liaudies susirinkimų namuose Pekine, kad Kinija turi adaptuotis prie kintančios šalies ir pasaulio aplinkos.

„Mes turime daugiau siekti ir sunkiau dirbti bei tęsti mokslo plėtrą, skatinti socialinę harmoniją ir pagerinti žmonių gyvenimo sąlygas, – teigė prezidentas. – Kinijos vystymasis turi būti labiau balansuotas ir tvarus, būtina imtis iššūkio dėl korupcijos. Jeigu mes nesugebėsime įveikti šios problemos, tai gali būti lemtinga partijai, net lemti jos ir visos valstybės žlugimą.“

Visiems, kurie nepaisys įstatymų, bus įvykdytas teisingumas, „nesvarbu, kas jie yra ir kokią valdžią turi ar kokį oficialų postą užima“, pridūrė prezidentas.

Neseniai Kiniją sukrėtė vienas didžiausių šalyje skandalų, susijęs su įtakingu politiku Bo Xilai, kuris buvo pašalintas iš Komunistų partijos lyderio posto Čongčingo mieste. Politikas kaltinamas piktnaudžiavimu valdžia, kyšių ėmimu ir partijos disciplinos pažeidimu. Be kita ko, jo žmonai Gu Kailai rugpjūčio mėnesį buvo skirta lygtinė mirties bausmė už britų verslininko Neilo Heywoodo nunuodijimą 2011 metais. Pastaruoju metu į viešumą iškilę korupcijos skandalai sukėlė visuomenės pasipiktinimą bei masinius protestus.

Hu Jintao savo kalba pradėjo savaitę truksiantį XVIII Komunistų partijos suvažiavimą, kurio metu bus pristatyti nauji lyderiai, vadovausiantys vienai galingiausių ekonomikų pasaulyje kitą dešimtmetį.

Pekine sustiprintas saugumas, daugelis disidentų buvo sulaikyti arba jiems skirtas namų areštas, informavo žmogaus teisių grupės.

Oficialiuose interneto puslapiuose, kuriuos dėl vykstančio kongreso atidarė trys didžiausios partijos žiniasklaidos skelbėjos – naujienų agentūra „Xinhua“, dienraštis „People`s Daily“ ir televizija „China Central Television“ (CCTV) – tūkstančiai žmonių prašė įvesti efektyvesnes priemones kovojant su korupcija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt