Pasaulyje

2014.10.22 10:59

Šiaurės Korėja paleido kalintą amerikietį

BNS2014.10.22 10:59

Šiaurės Korėja paleido vieną iš trijų savo sulaikytų amerikiečių ir netgi leido vienam Pentagono lėktuvui antradienį nutūpti savo teritorijoje bei jį išskraidinti.

Šiaurės Korėja paleido vieną iš trijų savo sulaikytų amerikiečių ir netgi leido vienam Pentagono lėktuvui antradienį nutūpti savo teritorijoje bei jį išskraidinti.

Jeffrey Fowle`ui , kuris buvo suimtas anksčiau šiais metais, tačiau iš pažiūros buvo geros būklės, „buvo leista išvykti iš KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos)“, sakė Baltųjų rūmų atstovas Joshas Earnestas, pridūręs, kad tas 56 metų vyras jau pakeliui į tėvynę.

JAV pareigūnai nurodė, kad Pchenjanas nurodė Vašingtonui laikotarpį, per kurį galima J. Fowle`ą išgabenti iš šalies, o Pentagonas nusprendė pasiųsti savo lėktuvą, kad parskraidintų jį namo, nors Vašingtonas nepalaiko diplomatinių santykių su komunistine Šiaurės Korėja.

„Aišku, mes sveikiname KLDR sprendimą jį paleisti“, – pabrėžė J.Earnestas, o JAV Valstybės departamento atstovė spaudai Marie Harf padėkojo Švedijos diplomatams už jų pastangas užtikrinti amerikiečio laisvę.

J. Fowle`as buvo patikrintas gydytojų ir „atrodė esantis sveikas“, M. Harf sakė žurnalistams, pridūrusi, kad lėktuvas jį išskraidino iš Pchenjano į Guamą, o iš ten amerikietis iškeliaus į JAV žemyninę dalį.

Atstovė atsisakė tiksliai nurodyti, kad J. Fowle`as turėtų grįžti į savo namus Ohajo valstijoje.

Ji taip pat neatskleidė, kaip buvo užtikrintas J. Fowle`o paleidimas.

Anksčiau šį mėnesį J. Fowle`as dar kartą kreipėsi į JAV vyriausybę, ragindamas dėti pastangas, kad jis būtų paleistas.

Šiaurės Korėjai simpatizuojančio Japonijos laikraščio „Chosun Sinbo“ paskelbtame interviu J. Fowle`as sakė smarkiai „nerimaujantis“, kad jį ištiks toks pats likimas, kaip ir kitus du nuteistus kalėti amerikiečius – Kennethą Bae ir Matthew Millerį.

J. Fowle`as į Šiaurės Korėją atvyko balandį ir buvo suimtas po to, kai veikiausiai paliko Bibliją vieno naktinio klubo tualete šiauriniame Chondžino uostamiestyje.

Jo kreipimasis buvo paskelbtas praėjus tik dviem savaitėms po to, kai Šiaurės Korėjos Aukščiausiasis Teismas M. Milleriui skyrė šešerius metus sunkiųjų darbų už „priešiškus“ veiksmus prieš Pchenjaną.

Tas 24 metų vyras irgi buvo suimtas balandį po to, kai esą suplėšė savo vizą ir pasiprašė prieglobsčio.

Tuo tarpu 42 metų K. Bae buvo suimtas 2012 metų lapkričio mėnesį ir nuteistas 15-ai metų sunkiųjų darbų, dėl kaltinimų, kad bandė nuversti Šiaurės Korėjos režimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.