Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:37

Sirija iš šalies išsiunčia Vakarų ambasadorius

LRT.lt 2015.02.12 21:37

Sirija paskelbė kelių Vakarų šalių ambasadorius nepageidaujamais praėjus savaitei po to, kai šios iš savo sostinių išsiuntė Sirijos diplomatus. 

Sirija paskelbė kelių Vakarų šalių ambasadorius nepageidaujamais praėjus savaitei po to, kai šios iš savo sostinių išsiuntė Sirijos diplomatus.

„Persona non grata“ paskelbti Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Valstijų ambasadoriai bei Belgijos, Bulgarijos, Kanados pasiuntiniai, praneša „RIA Novosti“.

Keletas šalių, tarp kurių – taip vadinama „Sirijos draugų grupė“, gegužės pabaigoje paskelbė atšaukiančios savo diplomatus iš Sirijos bei išsiuntė Sirijos diplomatus, susijusius su tariamu Sirijos pajėgų dalyvavimu žudynėse Hulos mieste gegužės 25-ąją, per kurias žuvo šimtai civilių.

Huloje apsilankę JT stebėtojai pranešė, kad dauguma nužudytųjų buvo nušauti iš arti, kitus pražudė artilerijos ugnis. Beveik pusė aukų – vaikai.

Į neeilinę sesiją gegužės 27 dieną susirinkusi JT Saugumo Taryba pasmerkė nekaltų civilių žudynes.

Sirijos valdžia atmeta kaltinimus dėl žudynių ir teigia, kad dėl to kalti islamo radikalieji kovotojai.

Sirijos prezidentas Basharas al Assadas, savaitgalį kreipdamasis į parlamentą, teigė: „Jei dėl tų kruvinų scenų nejaučiame skausmo, spaudžiančio mūsų širdis, kurį jaučiu aš, tuomet mes nesame žmonės“, – pranešė „ABC News“. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi