Pasaulyje

2014.10.22 10:41

JAV aviacijos numesta ginklų siunta pateko į Sirijos džihadistų rankas

BNS 2014.10.22 10:41

Viena JAV kariuomenės iš oro numesta ginklų siunta, skirta kurdų kovotojams, pateko į jų priešininkų džihadistų tankas netoli susirėmimų židiniu tapusio Sirijos miesto Kobanės, antradienį pranešė padėtį šalyje stebinti organizacija.  

Viena JAV kariuomenės iš oro numesta ginklų siunta, skirta kurdų kovotojams, pateko į jų priešininkų džihadistų tankas netoli susirėmimų židiniu tapusio Sirijos miesto Kobanės, antradienį pranešė padėtį šalyje stebinti organizacija.

Amerikos kariškiai negalėjo patvirtinti šio pranešimo, tačiau sakė analizuojantys internete paskelbtą vaizdo įrašą, kuriame vienas kaukėtas kovotojas matomas prie dėžių, prie kurių pritvirtintas parašiutas.

JAV kariniai transporto lėktuvai sekmadienio vakarą numetė dėžių su ginklais, šaudmenimis ir medicinos priemonėmis, siekiant aprūpinti kurdus, ginančius Kobanės miestą nuo džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) kovotojų.

„Vienas krovinys buvo perimtas IS, o apie antrąjį gauta prieštaringų pranešimų“, kad jis taip pat nusileido ne ten, kur planuota, rašo nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Kai kurie šaltiniai nurodė, kad į IS kovotojų rankas pateko du kroviniai, tačiau kiti nurodė, kad JAV vadovaujamos koalicijos karo lėktuvai sunaikino vieną iš jų, kai tik buvo nustatyta, kad įvyko klaida.

JAV kariuomenės Centrinis štabas, koordinuojantis Amerikos pajėgų operacijas Artimuosiuose Rytuose, pirmadienį nurodė, kad tik vienas iš 27 ryšulių nusileido neplanuotoje vietoje ir kad amerikiečių lėktuvai jį subombardavo, kad atsargos nebūtų užgrobtos džihadistų.

Tačiau vaizdo įraše „Ginklai ir šaudmenys, numesti JAV lėktuvų IS kontroliuojamoje Kobanės dalyje“ vienas kaukėtas kovotojas matomas prie vieno iš tokių ryšulių, prie kurio buvo pritvirtintas parašiutas.

„Tai amerikiečių pagalba, numesta netikėliams“, – sakė jis, atidarydamas medines dėžes, prikrautas raketų ir granatų. Tuo metu buvo girdimas netoliese skraidančių lėktuvų gausmas.

„Šlovė dievui – tai mudžahidų (islamo kovotojų) grobis“, – pridūrė džihadistas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.