Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.21 19:42

Ispanų slaugytoja visiškai pasveiko nuo Ebolos

BNS 2014.10.21 19:42

Ispanų slaugytoja, tapusi pirmu asmeniu, užsikrėtusiu Ebolos virusu už Afrikos ribų, visiškai pasveiko nuo šios mirtinos ligos, pasak gydytojų, rodo galutiniai tyrimų rezultatai.

Ispanų slaugytoja, tapusi pirmu asmeniu, užsikrėtusiu Ebolos virusu už Afrikos ribų, visiškai pasveiko nuo šios mirtinos ligos, pasak gydytojų, rodo galutiniai tyrimų rezultatai.

„Pasaulio sveikatos organizacijos nustatyti reikalavimai Ebola (užsikrėtusiems pacientams) buvo įvykdyti... Dabar ji išgydyta“, – pareiškė Karolio III ligoninės, kurioje buvo gydoma pacientė, gydytojas Jose Ramonas Arribasas spaudos konferencijoje.

44-erių metų Teresai Romero spalio 6 dieną nustatyta diagnozė sukėlė būgštavimus, kad liga gali pasklisti Europoje.

Remiantis PSO duomenimis, iki šiol Vakarų Afrikoje nuo Ebolos viruso mirė daugiau nei 4,5 tūkst. žmonių.

T. Romero buvo viena iš Karolio III ligoninės slaugytojų, turėjusių kontaktą su pagyvenusiu ispanų misionieriumi, kuris rugpjūtį užsikrėtė virusu Afrikoje ir mirė Madride rugsėjo mėnesį.

Šiuo metu ligoninėje stebimas slaugytojos vyras Javieras Limonas ir dar 14 žmonių, turėjusių kontaktą su slaugytoja prieš tai, kai jai buvo nustatyta ši užkrečiama liga. Tačiau nė vienam iš jų ligos simptomai dar nepasireiškė.

Kartu su grupe kitų ligoninės gydytojų pasirodęs J. Arribas pranešė, kad ketvirtą kartą pacientei atliktų tyrimų rezultatai patvirtino, kad ji nugalėjo virusą.

Pasak jo, T. Romero gali dar prireikti „kelių dienų“, kad visiškai išnyktų ligos simptomai, tačiau užkrato ji nebeturi.

Antradienio žinia leidžia lengviau atsikvėpti po dviejų savaičių įtampos visuomenėje, kuri jautė užuojautą slaugytojai, tačiau kėlė klausimus, susijusius su saugumo procedūromis ir finansavimo Ispanijos medicinos sektoriui apkarpymu.

„Kai kas nors pasveiksta nuo Ebolos, visada yra priežastis švęsti“, – sakė Marta Arsuaga, viena iš ligoninės gydytojų, visą parą gydžiusių pacientę.

Pasak J. Arribaso, pagal PSO reikalavimus, praėjus 42 valandoms po paskutinio infekuoto paciento pasveikimo pareigūnai galės paskelbti, kad Ebolos viruso šalyje nėra.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi