Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.21 17:36

Švedija apie povandeninį laivą: prireikus panaudosime ginklus

DELFI.lt 2014.10.21 17:36

Švedijos ginkluotosios pajėgos pranešė, kad tuo atveju, jei Stokholmo archipelage bus aptiktas povandeninis laivas, jos yra pasirengusios jį iškelti į paviršių ir prireikus tam panaudoti visus būtinus ginklus.

Švedijos ginkluotosios pajėgos pranešė, kad tuo atveju, jei Stokholmo archipelage bus aptiktas povandeninis laivas, jos yra pasirengusios jį iškelti į paviršių ir prireikus tam panaudoti visus būtinus ginklus.

Kaip rašo „The Local“, atsakydamas į klausimą, ar Švedijos ginkluotosios pajėgos sugebėtų iškelti, kaip įtariama Stokholmo archipelage esantį užsienio valstybei priklausantį povandeninį laivą, į paviršių, karinių pajėgų vadas Svarkeris Goransonas patikino, kad tai bus padaryta, o prireikus tam bus panaudoti visi būtini ginklai.
 
Šis sprendimas priimtas apie dvi valandas trukusiame už uždarų durų surengtame Gynybos komiteto posėdyje.
 
Vien per pastarąją parą gauta apie 100 pranešimų iš gyventojų.
 
„Vis dar gauname pranešimus ir noriu pabrėžti, kad tai mus džiugina“, – patikino S. Gorandsonas.

„Vertėtų nepamiršti, kad būtina atlikti daugybę su šia pranešimų lavina susijusių darbų. Turime juos išanalizuoti ir visus patvirtinti“, – pridūrė jis.

Švedijos žiniasklaida praneša, kad keliems laivyno laivams „pavyko užmegzti ryšį“. Manoma, kad omenyje turimas mįslingas povandeninis laivas.

Tačiau šalies karinio jūrų laivyno atstovas nekomentuoja šių pranešimų.

„Esame netoliese Stokholmo salyno. Čia vyksta veiksmas. Matome penkis karinius laivus – tarp kurių ir „Visby“ klasės korvetė. Du kariniai laivai šiuo metu yra prie Ingaro, o kiti – šiek tiek toliau, maždaug už 2,5 kilometrų nuo kranto“, – teigia „Expressen“ korespondentas Michelas Syrenas.

Kita „Expressen“ žurnalistė Nike Mekib, esanti netoliese paieškų vietos, teigia matanti minėtąją korvetę ir patruliavimo laivą. Jos teigimu, Švedijos karinis jūrų laivynas nurodė civilių laivams laikytis saugaus 1 km atstumo.

Švedija tikslingai paskleidė melagingą informaciją

Švedijos Gynybos ministerija sąmoningai išplatino teisybės neatspindinčią informaciją apie nenustatyto povandeninio laivo buvimo vietą.

Spalio 20 d. pripažinta, kad spalio 19 d. spaudos konferencijoje pademonstruota nuotrauka buvo padaryta kitoje vietoje.

Kaip rašo DW, buvo paaiškinta, kad negalima buvo nurodyti tikrosios objekto buvimo vietos, kad to savo tikslais nepanaudotų priešininkai. Taip situacija aiškinama Švedijos Gynybos ministerijos internetinėje svetainėje.

Povandeninio laivo paieškoms vadovaujantis kontradmirolas Andersas Grenstadas spalio 19 d. vykusioje spaudos konferencijoje parodė žemėlapį, kuriame buvo pažymėtos trys vietos, kuriose neva stebimas neįprastas povandeninis aktyvumas.

Taip pat buvo parodyta nuotrauka, kurią neva padarė liudininkas netoli nuo vieno iš fiordų. Švedijos televizijos SVT žurnalistai spalio 20 d. pamėgino rasti vietą, iš kur buvo fotografuojama ir padarė išvadą, kad karių pateikta informacija neatitinka realybės. Švedijos Gynybos ministerijos atstovas oficialiai pripažino dezinformavimo faktą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi