Naujienų srautas

Pasaulyje2012.11.07 21:22

Atėnuose protestai virto į riaušes

Graikijos parlamentui balsuojant dėl taupymo paketo 2013 metams, šimtatūkstantinė demonstracija prieš parlamento rūmus Atėnuose virto į riaušes.

Graikijos parlamentui balsuojant dėl taupymo paketo 2013 metams, šimtatūkstantinė demonstracija prieš parlamento rūmus Atėnuose virto į riaušes.

Prieš parlamentui balsuojant dėl 13,5 mlrd. eurų taupymo paketo, Graikijos ministras pirmininkas Antonis Samaras šiąnakt pareiškė, kad jei parlamentas nesutiks taupyti, šalyje prasidės chaosas. Regis, kad jis po truputį jau prasideda. Po kelias dienas trukusio visuotinio streiko, smarkiai paralyžiavusio valstybės gyvenimą, trečiadienio vakarą, parlamentui dar nepaskelbus savo sprendimo, Sintagmos aikštėje jau aidėjo sprogimai ir dužo „Molotovo“ kokteiliai.

Jei Graikija nesutiks taupyti, Europos Sąjunga ir Tarptautinis Valiutos fondas neskolins jai pinigų. Be jų bankrutuos valstybė. Tačiau panašu, kad daliai aikštėje susirinkusių žmonių jos ir nereikia. Skamba šūkiai „Šalin kapitalizmą, šalin parlamentą“.

Kitos dalies protestas daug konstruktyvesnis. Piktinamasi, kad kertama per skurdžiausiai gyvenančių žmonių gyvenimus, karpant pensijas ir keliant mokesčius, įgalinant darbdavius lengviau atleisti darbuotojus.

Labiausiai paskolos Graikijai nepalaiko Syrizos koalicija, antroji pagal dydį parlamente ir sudaryta iš įvairių radikalios kairės partijų. Tačiau pasiūlyti, kaip išgelbėti šalį, ji nelabai gali, kaip ir daugelis protestuotojų. Ir ant parlamento sprendimo kortos pastatyta labai daug. Ne tik Graikijos egzistavimas eurozonoje, bet galbūt net Graikijos kaip demokratinės valstybės funkcionavimas apskritai. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi