Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.21 15:19

„Total“ vadovo lėktuvo katastrofa Maskvoje įvyko dėl „nusikalstamo aplaidumo“

DELFI.lt, BNS 2014.10.21 15:19

Lėktuvo katastrofa Maskvoje, per kurią žuvo Prancūzijos naftos bendrovės „Total“ vadovas Christophe'as de Margerie, įvyko dėl aukštų Vnukovo oro uosto pareigūnų „nusikalstamo aplaidumo“, antradienį nurodė rusų tyrėjai.

Lėktuvo katastrofa Maskvoje, per kurią žuvo Prancūzijos naftos bendrovės „Total“ vadovas Christophe'as de Margerie, įvyko dėl Vnukovo oro uosto aukšto rango pareigūnų „nusikalstamo aplaidumo“, antradienį nurodė rusų tyrėjai.

„Tai buvo ne siaubinga virtinė tragiškų aplinkybių, ... o nusikalstamas aplaidumas“ pareigūnų, kurie neužtikrino oro uosto darbuotojų pareigų koordinavimo, sakoma Federalinio tyrimų komiteto pareiškime.

Griežtame pareiškime komiteto atstovas Vladimiras Markinas perspėjo, kad keli Vnukovo oro uosto aukšto rango pareigūnai bus nušalinti.

„Tyrėjai netrukus imsis priemonių nušalinti nuo pareigų virtinę oro uosto pareigūnų, kurie gali trukdyti tyrimui“, – sakė V.Markinas.

Jo pareiškimas pasirodė kelios valandos po to, kai Ch. de Margerie lėktuvas „Falcon Dassault“ sudužo pirmadienį prieš pat vidurnaktį, ruošdamasis išskristi į Paryžių. Kildamas jis kliudė važiuojančią sniego valymo mašiną, užsiliepsnojo ir nukrito ant kilimo ir tūpimo tako. Žuvo visi keturi lėktuve buvę žmonės.

Tyrėjai iš pradžių sakė, kad didžiausią dėmesį skiria sniego valymo mašinos vairuotojo, kuris buvo sulaikytas, ir skrydžių kontrolierių vaidmeniui, bet V.Markinas sakė, kad tyrimo metu bus domimasi ir aukštesniais oro uosto pareigūnų ešelonais.

„Nepaisant to, kad pirmi įtariamieji jau pasirodė, taip pat akivaizdu, kad oro uosto aukšto rango vadovybė stovi už tiesiogiai (su nelaime) susijusių asmenų neatsakingų veiksmų“, – sakė V.Markinas.

Sniego valymo mašinos, kurią kliudė „Total“ vadovo lėktuvas, vairuotojas buvo sulaikytas 48 valandoms, tyrėjai prašys teismo pritarti jo areštui, sakė V.Markinas, kuris nurodė, kad tas vairuotojas yra Vladimiras Martynenka.

Tyrėjai anksčiau paskelbė, kad V.Martynenka nelaimės metu buvo girtas, bet jo advokatas tai neigė ir sakė, kad jo klientas dėl širdies problemų alkoholio išvis nevartoja.

Oro uosto atstovė Elena Krylova teigė, kad naktį iš pirmadienio į antradienį „lėktuvas sudužo, kai susidūrė su sniego valymo mašina. Trys įgulos nariai ir keleivis žuvo."

Ji patvirtino, kad žuvęs keleivis – C. de Margerie.

63 metų Ch. de Margerie trečiai pagal dydį Europoje naftos kompanijai vadovavo nuo 2007 metų. Nelaimė įvyko tuomet, kai privatus verslininko lėktuvas bandė pakilti Maskvos „Vnukovo“ oro uoste.

Rusijos Nepaprastųjų situacijų ministerija išplatino pranešimą, kad lėktuvas „Falcon-50“ patyrė nelaimę prieš pat pirmadienio, spalio 20-osios, vidurnaktį vietos laiku. Lėktuvas turėjo skristi į Paryžių. Visi trys įgulos nariai buvo prancūzai.

Pranešama, kad nelaimės metu matomumas oro uoste siekė 350 metrų. Šiuo metu tiriamos katastrofos priežastys.

Sniego valymo mašinos vairuotojas buvo girtas

Maskvos oro uosto sniego valymo mašinos vairuotas buvo neblaivus, antradienį pranešė tyrėjai.

„Nustatyta, kad sniego valymo mašinos vairuotojas buvo neblaivus“, – sakoma tyrėjų paskelbtame pareiškime.

Jame priduriama, kad pagal preliminarią versiją, tragiška nelaimė įvyko dėl „oro eismo kontrolierių klaidos ir sniego valymo mašinos vairuotojo kaltės“.

Taip pat tiriama versija, kad katastrofa galėjo įvykti dėl orlaivio pilotų klaidų.

Pradėtas tyrimas dėl aviacijos saugumo taisyklių pažeidimų, dėl kurių per neatsargumą žuvo du ar daugiau žmonių. Už tai gali būti skirta iki septynerių metų kalėjimo.

Šaltiniai gelbėjimo tarnybose naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad sniego valymo mašina, su kuria susidūrė „Total“ vadovo lėktuvas, kirto kilimo ir tūpimo taką.

„Pirminiais duomenimis, sniego valymo mašina ne stovėjo, o judėjo ir kirto taką. Dėl kokių priežasčių vairuotojas nusprendė kirsti kilimo ir tūpimo taką priešais kylantį lėktuvą, nustatys (tyrėjų) komisija“, – sakė šaltinis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi