Pasaulyje

2019.03.08 18:07

Donaldas Trumpas: nepasirašysiu prekybos su Kinija sutarties, nebent ji bus puiki

ELTA 2019.03.08 18:07

Donaldas Trumpas nesutiks su JAV ir Kinijos prekybos sutartimi, turinčia užbaigti kelis mėnesius trunkantį prekybos karą, nebent tai būtų „labai gera sutartis“.

„Esu tikras (dėl sutarties su Kinija – ELTA), bet, jei tai nebus puiki sutartis, visai nepasirašysiu jos“, – žurnalistams Baltuosiuose rūmuose sakė JAV prezidentas, prieš išvykdamas į tornado nuniokotą Alabamos valstiją.

Tačiau, nuramino jis: „Viskas mums bus gerai, su sutartimi ar be jos.“

JAV ir Kinijos pareigūnai ne kartą tikino, kad prekybos derybose pažanga yra daroma, tačiau penktadienį vienas JAV diplomatas Pekine pareiškė, kad susitarimas dar nėra parengtas.

Tą patvirtino ir Baltųjų rūmų patarėjas ekonomikos klausimais Larry'is Kudlow, pripažinęs, kad kovo pabaigai planuotas D. Trumpo ir Kinijos prezidento Xi Jinpingo susitikimas Floridoje, kurio metu tikimasi pasirašyti galutinę prekybos sutartį, gali būti atidėtas iki balandžio.

„Nenoriu kabinti tvarkaraščio“, – CNBC sakė L. Kudlow ir patikino, kad JAV prekybos įgaliotinis Robertas Lighthizeris „daro viską, ką gali“.

„Gali būti abiejų lyderių susitikimas Floridoje, „Mar-a-Lago“ kurorte, galbūt šio mėnesio pabaigoje, galbūt kito pradžioje“, – kalbėjo L. Kudlow.