Pasaulyje

2019.03.08 15:32

Gilėja Venesuelos bėdos: beveik visoje šalyje buvo dingusi elektra, nedirba daugybė įstaigų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.08 15:32

Šiąnakt beveik visoje Venesueloje dingo elektra, neveikia viešasis transportas, sutriko eismas, nedirba didelė dalis įstaigų. Krizei šalyje gilėjant, o prezidento Nikolo Maduro valdžiai pakibus ant plauko, jis pats dėl elektros dingimo kaltina sabotažą didžiausioje hidroelektrinėje. Tuo metu pasienyje gyvenantys vaikai kasdien nelegaliai kerta sieną į Kolumbiją, kur mokyklas lanko, nes dėl uždarytų sienų jiems tenka ieškoti kitų kelių, kurie gali būti itin pavojingi.

„Tai viešųjų paslaugų griūtis, va kas tai. Viešosios paslaugos šioje šalyje abosliučiai nebetinkamos. Dingo elektra ir tai yra normali mūsų gyvenimo diena, nors tai visiška nelaimė, nes metro, kuris yra pagrindinė transporto priemonė - nebeveiikia. Nebevažiuoja ir transportas ant žemės. Neturime transporto, nes nebėra padangų, nebėra atsakymų, nebėra nieko. Ką žmonėms daryti?“, - pasakojo Karakaso gyventoja Yelitze Cortez.

Šalyje masiškai trūksta maisto, vaistų, būtiniausių higienos priemonių, o svarbiausia, kad didžiausius naftos rezervus pasaulyje turinčioje šalyje pradeda trūkti ir degalų. Gyventojai priversti valandų valandas laukti eilėse, kad galėtų jų įsipilti. 

Paklausta, kur dar turi stovėti eilėse San Kristobalio gyventoja Beatriz Davila atsakė: „Prekybos centruose, kad galėčiau nusipirkti papraščiausių produktų reikia laukti keturias, penkias, kartais šešias valandas. Tai tiesiog gyvenimo švaistymas, kai dėl bet kokios paslaugos turi stovėti milžiniškose eilėse.“

Jungtinių Valstijų pasiuntinys Venesueloje vakar Senatui patikino, kad D. Trumpo administracija nesiekia įvesti pajėgų į Vensuelą, tačiau pranešė apie artėjančias papildomas finansines sankcijas. 

„Įvedėme sankcijas kelioms finansinėms institucijoms ir išplėsime šį sąrašą. Svarstome dėl kelių kitų institucijų, tačiau nedetalizuosiu, kad jos nebūtų įspėtos iš anksto. Bus ir daugiau sankcijų finansinėms institucijoms. Ypač toms, kurios Maduro nurodymu vagia pinigus iš Venesuelos žmonių ir slepia juos visame pasaulyje,“ - pasakojo JAV pasiuntinys Venesueloje Elliotas Abramsas.

Venesuela vis dar neįsileidžia humanitarinės pagalbos, todėl siena su Kolumbija lieka uždaryta. Tai didelė problema šeimoms gyvenančioms pasienyje, kurių vaikai lanko mokyklas Kolumbijoje. Tėvai su vaikais priversti ieškoti būdų, kaip nelegaliai patekti į Kolumbiją, o tie keliai dažniausiai labai pavojingi. 

„Esu įpykusi, nes jie mūsų nesiklauso, jie nemato pavojų, kurie kyla vaikams pastaruoju metu dėl susirėmimų. Niekam nėra paslaptis kas vyksta prie sienos“, - teigė Ana Morales, Kolumbijoje besimokančios mergaitės mama.

Elektra sostinėje dingo beveik prieš pat saulėlydį, o gyventojai suskubo namo. Karakase nusikalstamumo lygis vienas aukščiausių pasaulyje, todėl dingus elektrai gyventojai bijo dėl savo saugumo. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt