Naujienų srautas

Pasaulyje2012.11.07 11:39

Kolorade ir Vašingtone legalizuota marihuana pramogų tikslais

ELTA 2012.11.07 11:39

Koloradas ir Vašingtonas tapo pirmosiomis JAV valstijomis, legalizavusiomis marihuanos laikymą ir naudojimą pramogų tikslais, remdamasi JAV žiniasklaida skelbia „RIA Novosti“.

Koloradas ir Vašingtonas tapo pirmosiomis JAV valstijomis, legalizavusiomis marihuanos laikymą ir naudojimą pramogų tikslais, remdamasi JAV žiniasklaida skelbia „RIA Novosti“.

Rinkėjai Oregone antradienį taip pat balsavo referendume dėl šios iniciatyvos, tačiau kol kas rezultatai nežinomi.

Koloradas yra ir viena iš kelių JAV valstijų, kurioje marihuana yra legaliai naudojama medicinos tikslais.

Šios iniciatyvos šalininkai tvirtina, kad marihuanos legalizavimas pramogų tikslais padėtų kovoti su narkotikų karteliais, kurie nebegautų naudos iš nelegalios marihuanos prekybos ir į valstybės iždą įneštų reikalingų lėšų. Tačiau oponentų teigimu, marihuanos legalizavimas pritrauktų narkotikų prekeivius iš kitų valstijų ir lemtų, kad daugiau jaunų žmonių pradėtų vartoti marihuaną.

Kolorado valstijoje gyventojai nuo 21-erių metų amžiaus galės įsigyti iki 28 gramų marihuanos specialiose parduotuvėse. Be kita ko, suaugusiems bus leidžiama namuose auginti iki šešių kanapių augalų. Vašingtono valstijoje galioja tos pačios taisyklės, išskyrus kanapių auginimą namuose.

JAV teisingumo ministras Ericas Holderis anksčiau buvo įspėjęs, kad Teisingumo departamentas kategoriškai nepritaria šiai iniciatyvai ir baus „asmenis bei organizacijas, kurios laikys, augins ar platins marihuaną pramogų tikslais, net jeigu tokią veiklą įteisina valstijos įstatymai“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi