Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.20 09:07

Švedija tęsia užsienio povandeninio laivo paieškos operaciją

DELFI.lt 2014.10.20 09:07

Švedijos ginkluotosios pajėgos ir toliau tikrina akvatoriją Stokholmo salyno rajone – mėginama nustatyti „užsienio povandeninį aktyvumą“. Šią žinią spaudos konferencijoje pranešė operacijai vadovaujantis kontradmirolas Andersas Grenstadas, skelbia newsru.com.

Švedijos ginkluotosios pajėgos ir toliau tikrina akvatoriją Stokholmo salyno rajone – mėginama nustatyti „užsienio povandeninį aktyvumą“. Šią žinią spaudos konferencijoje pranešė operacijai vadovaujantis kontradmirolas Andersas Grenstadas, skelbia newsru.com.

„Operacija bus tęsiama. Paieškų rajonas persikėlė į pietus“, – pažymėjo A. Grenstadas. Jis taip pat pridūrė, kad šiame rajone stebėjimai vyko jau kelerius metus ir dabar „jie visi kartu sugula į tam tikrą paveikslą“.

Jo teigimu, praėjusį penktadienį, spalio 17 dieną, ir sekmadienį, spalio 19 dieną, keli žmonės trijose salyno vietose tapo tam tikrų reiškinių, kurie byloja „apie pasikartojantį paveikslą“, liudininkais.
Kontradmirolas nepatvirtino gavęs informacijos apie pagalbos signalą, apie kurį anksčiau pranešė Švedijos žiniasklaida, ir atsisakė komentuoti koduoto pranešimo priėmimo faktą.

Sekmadienį skelbta, jog esą Rusijos laivas pasiuntė nelaimės signalą, kuris pirmąsyk užfiksuotas ketvirtadienį vakare. Praėjus 14 valandų po šio signalo gavimo Stokholmo archipelage pastebėtas kitos šalies povandeninis laivas – apie tai Švedijos tarnybos paskelbė viešai.

Pagrindine spaudos konferencijos naujiena tapo sekmadienio ryte padaryta nuotrauka, kurioje vandenyje užfiksuotas neaiškus siluetas, kuris, Švedijos ginkluotųjų pajėgų manymu, įrodo „užsienio aktyvumą po vandeniu“.

„Liudininkas pamatė kažką paviršiuje, o paskui, kai padarė nuotrauką, objektas vėl paniro į vandenį“, – tvirtino A. Grenstadas. Kontradmirolas neįvardijo šalies, kuriai galėtų priklausyti minėtas objektas.

Operacijoje dalyvauja visų Švedijos Karalystės Ginkluotųjų pajėgų rūšių daliniai: sausumos kariuomenė, karo laivyno ir karinių oro pajėgų kariai. Operacijos tikslas – patikrinti, ar Stokholmo salyno vandenyse nėra „užsienio povandeninės veiklos“.

Patrakęs tanklaivis

Anot Švedijos leidinio, povandeninis laivas buvo pastebėtas ir vandens paviršiuje – tai esą gali signalizuoti, kad jis pažeistas ir sunkiai valdomas. Be to, tokiu atveju karo mašinai reikalinga kito laivo pagalba, o netoli Stokholmo esą užfiksuota, kad tarptautiniuose vandenyse ratus suka iš Rusijos atplaukęs tanklaivis „NS Concord“.

Portalas expressen.se skelbė, esą „NS Concord“ plaukioja su Liberijos vėliava, tačiau jo elgesys leidžia įtarti, kad tai yra „motininis“ laivas ieškomam povandeniniam laivui. Anot portalo, kurį laiką „NS Concord“ buvo išjungęs savo koordinačių siųstuvą. Sekmadienį ryte siųstuvas jau veikė, o tanklaivis toliau sukiojosi prie Švedijos teritorinių vandenų.

Skelbiama, kad „NS Concord“ priklauso Novorosijske registruotai kompanijai „Novo Ship“. Stefanas Ringas, karo strategijos ekspertas, expressen.se teigia, esą visai tikėtina, kad šis laivas naudojamas kaip priedanga slaptoms operacijoms.

„Tikėtina, kad tokie laivai gali būti naudojami kaip „motininiai“ mažiems povandeniniams laivams“, – svarstė S. Ringas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi