Pasaulyje

2014.10.19 13:46

Paulius VI, kuris sakė „ne“ laisvai meilei, skelbiamas palaimintuoju

BNS2014.10.19 13:46

Popiežius Paulius VI, kuris per 1968-ųjų revoliuciją ėmėsi priemonių prieš laisvą meilę ir Katalikų bažnyčioje įdiegė dideles permainas, sekmadienį bus paskelbtas palaimintuoju ir per žingsnį priartės prie kanonizavimo.

Popiežius Paulius VI, kuris per 1968-ųjų revoliuciją ėmėsi priemonių prieš laisvą meilę ir Katalikų bažnyčioje įdiegė dideles permainas, sekmadienį bus paskelbtas palaimintuoju ir per žingsnį priartės prie kanonizavimo.

Giovanni Battista Montini, kardinolas iš Šiaurės Italijos, popiežiumi buvo išrinktas 1963 metais ir popiežiavo 15 metų, sunkiu Bažnyčiai periodu, kai per Vakarus nusirito maištai.

Tuo periodu didėjo sekuliarizmas, laisvėjo moralė ir popiežiui trukdė ne tik Šaltojo karo poliarizacijos politika, bet ir silpno bei pernelyg atsargaus žmogaus reputacija.

Tačiau Paulius VI laikomas vienu dabartinio popiežiaus Pranciškaus pavyzdžių, daugeliu atžvilgių kukliu žmogumi, kurį argentiniečių pontifikas dažnai mini savo kalbose.

Intelektualas Paulius VI tęsė Vatikano II Susirinkimą, kurį 1962 metais pradėjo jo pirmtakas popiežius Jonas XXIII, baigė jį 1965 metais ir įgyvendino daugybę jo reformų, tarp jų – pastangas inicijuoti dialogą su kitomis religijomis ir skirti didesnį vaidmenį pasauliečiams.

Jis buvo labai iniciatyvus popiežius, pirmasis popiežius piligrimas, kirtęs žemynus, kad susitiktų su tikinčiaisiais, be to, pirmasis bandė reformuoti įtakingą Vatikano kuriją, pirmasis, pradėjęs rengti savaitines bendrąsias audiencijas paprastiems žmonėms Šv. Petro aikštėje ir siekęs netikinčiųjų nuomonės.

Tačiau labiausiai jis garsėja tuo, kad vėl patvirtino Bažnyčios draudimą dėl dirbtinės kontracepcijos, nors jo paties komisija dėl gimimų kontrolės, įsteigta patarinėti Vatikanui, didele persvara nubalsavo už draudimo panaikinimą.

Tas sprendimas papiktino daugelį katalikų – tokiu metu, kai tikintieji priėmė seksualinę laisvę, o moterys reikalavo teisės naudoti gimimų kontrolės piliules.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.