Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.19 08:47

Pasaulis pralaimi kovą su Ebolos virusu

Pasaulio bankas perspėja – kova su Ebolos viruso plitimu pralaimima, nes trūksta sutelktų pastangų pažaboti virusą. Pasak pasaulio banko prezidento, dabar atskiros valstybės rūpinasi tik savo pasieniu, tad ekspertų prognozės liūdnos – gruodžio pradžioje užsikrėtusių Ebolos virusu skaičius gali siekti 10 tūkstančių per savaitę.

Pasaulio bankas perspėja – kova su Ebolos viruso plitimu pralaimima, nes trūksta sutelktų pastangų pažaboti virusą. Pasak pasaulio banko prezidento, dabar atskiros valstybės rūpinasi tik savo pasieniu, tad ekspertų prognozės liūdnos – gruodžio pradžioje užsikrėtusių Ebolos virusu skaičius gali siekti 10 tūkstančių per savaitę.

Dar viena valstybė – Prancūzija pasirūpino savo pasieniu. Paryžiaus Šarlio de Golio oro uoste tikrinami iš Gvinėjos atskridę keleiviai. Patikra laukia ir kituose Prancūzijos oro uostuose. Anksčiau keleiviai, atvykstantys iš Vakarų Afrikos, pradėti tikrinti Britanijos, Jungtinių Valstijų, Kanados, Čekijos oro uostuose.

Organizacija „Gydytojai be sienų“ perspėja, kad kol kas tarptautinės pastangos nepaveikė epidemijos, nes labdaros organizacijų savanoriams tenka didžiausias krūvis šalyse, kur daugiausia aukų ir užsikrėtusiųjų.

Jungtinės Tautos skundžiasi – donorai suteikė perpus mažiau lėšų, nei prašyta kovai su Ebolos virusu. Gauti 377 milijonai, dar 217 pažadėta, o prašė milijardo dolerių.

Jungtinių Tautų vaikų fondas susidūrė su dar vienu iššūkiu. Rizikos šalyse gyvenantys vaikai ne tik miršta nuo Ebolos viruso, laimė, vaikų miršta mažiau negu suaugusiųjų, bet tūkstančiai mažamečių Liberijoje, Siera Leonėje, Gvinėjoje lieka našlaičiai, o giminaičiai bijo jais rūpintis, kad neužsikrėstų.

„Našlaičiais labai stengiamės pasirūpinti, taip pat vaikais, kurių tėvai išvežti į ligonines. Vaikai taip pat guldomi į laikinus slaugos centrus, kur stebimi 21 dieną, juos globoja daugiausia persirgusieji, jau turintys imunitetą žmonės. Jiems nepavojinga liesti vaikus, kuriems, esant tokiai padėčiai, labai reikia globos“, – sako UNICEF Krizių valdymo centro vadovė Sarah Crowe.

Pasveikusių nuo Ebolos viruso sukeltos karštinės – maždaug 2,5 tūkst. Bet mirusių skaičius jau peršoko 4,5 tūkst., o registruotų užsikrėtusiųjų – daugiau negu 9 tūkst.

Į Sierą Leonę atvyko britų kariškiai, kurie steigs gydymo centrus, mokys gyventojus, kaip saugotis. Jungtinės Valstijos pasiuntė į Vakarų Afriką 4 tūkst. kariškių, karo medikų, daugiausiai – į Liberiją, ten steigs 17 gydymo centrų.

Pasaulinė sveikatos organizaciją į rizikos šalių sąrašą įtraukė ir šalia Liberijos esančias šalis – Malį, Dramblio Kaulo krantą. Ten savanoriai beldžiasi į kiekvienas duris, aiškina gyventojams, jog būtina plautis rankas, nevalgyti iš bendrų indų, neliesti sergančių ar mirusių

Socialiniai darbuotojai neturi kaukių ar guminių pirštinių, tik aptrintus plakatus, kurie išvardyti ligos simptomai.

Vienos Britanijos farmacijos milžinių tyrėjai sako – vakcina prieš Ebolos virusą gali būti parengta komerciniam naudojimui tik 2016-ųjų pabaigoje.

Bet iš Ispanijos – gera žinia – Ebolos virusu užsikrėtusi slaugytoja sveiksta, ji buvo pirmoji, užsikrėtusi mirtinai pavojingu virusu už Afrikos ribų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi