Pasaulyje

2014.10.18 13:38

Meksikoje sučiuptas su dingusių studentų byla siejamos gaujos „aukščiausiasis lyderis“

BNS2014.10.18 13:38

Meksikos pareigūnai penktadienį paskelbė suėmę „aukščiausiąjį lyderį“ narkotiko kontrabandininkų gaujoje, kaltinamoje dėl 43 studentų dingimo ir sąmokslo su korumpuotais policininkais.

Meksikos pareigūnai penktadienį paskelbė suėmę „aukščiausiąjį lyderį“ narkotiko kontrabandininkų gaujoje, kaltinamoje dėl 43 studentų dingimo ir sąmokslo su korumpuotais policininkais.

Generalinis prokuroras Jesus Murillo Karamas sakė, kad gaujos „Guerreros Unidos“ lyderio Sidronio Casarrubiaso areštas atvers „naują kryptį tyrime, kuri gali greitai ir lengviau priartinti mus prie tiesos“ šioje byloje.

Šis pranešimas buvo paskelbtas praėjus kelioms valandoms nuo eitynių Akapulko mieste, kur tūkstančiai protestuotojų reikalavo saugiai grąžinti 43 jaunuolius, kurie prieš tris savaites dingo pietinėje Gerero valstijoje.

Prokuratūros tyrimų skyriaus direktorius Tomas Zeronas sakė, kad Gerere veikiančios gaujos „aukščiausiasis lyderis“ buvo suimtas ketvirtadienį viename policijos patikros poste automagistralėje, jungiančioje sostinę ir kaimyninį Tolukos miestą.

Prieš tris dienas pareigūnai nurodė, jog kitas „Guerreros Unidos“ lyderis Benjaminas Mondragonas nusižudė, kai buvo apsuptas federalinės policijos Moreloso mieste vidurio Meksikoje.

Pasak pareigūnų, ši gauja darbavosi išvien su korumpuotais savivaldybės policijos pareigūnais Igvalos mieste smurto paženklintą rugsėjo 26-osios vakarą, kai žuvo šeši žmonės, o dar 43 pedagogikos studentai dingo.

Igvalos policijos pareigūnai apšaudė studentų užgrobtus autobusus, o vėliau perdavė juos pareigūnams kaimyniniame Kokulos mieste. Pastarieji perdavė tuos 43 jaunuolius „Guerreros Unidos“ gaujos nariams, nurodė tyrėjai.

S.Casarrubias neigė davęs įsakymą užpulti studentus, bet jis buvo informuotas apie šiuos įvykius ir nieko nepadarė, kad juos sustabdytų, teigia J. Murillo Karamas.

Tiriant šią bylą, buvo suimti iš viso 36 savivaldybės pareigūnai, kartu 17 „Guerreros Unidos“ narių ir jų vadeiva, sakė generalinis prokuroras.

Jis pridūrė, kad tyrėjai tebetiria tris masines kapavietes netoli Igvalos. Praėjusią savaitę buvo paskelbta, kad tarp 28 žmonių palaikų, rastų vienoje duobėje, dingusių studentų nebuvo.

Į dingusių studentų paieškas Igvalos apylinkėse įtraukti daugiau negu 1,2 tūkst. saugumo pajėgų narių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.