Pasaulyje

2014.10.18 13:35

B. Obama paskyrė „Ebolos karalių“

BNS 2014.10.18 13:35

JAV prezidentas Barackas Obama penktadienį paskyrė teisininką Roną Klainą koordinuoti nacionalinio atsako į Ebolos viruso protrūkį, didėjant nerimui dėl šios ligos plitimo už Vakarų Afrikos ribų.

JAV prezidentas Barackas Obama penktadienį paskyrė teisininką Roną Klainą koordinuoti nacionalinio atsako į Ebolos viruso protrūkį, didėjant nerimui dėl šios ligos plitimo už Vakarų Afrikos ribų.

Naujasis pareigūnas, kurį JAV žiniasklaida plačiai vadina „Ebolos karaliumi“, bus tiesiogiai pavaldus B. Obamos teritorinio saugumo patarėjai Lisai Monaco ir nacionalinio saugumo patarėjai Susan Rice.

Šis ilgametis Demokratų partijos padėjėjas greitai pradės darbą naujose pareigose, užtikrindamas, kad „pastangos apsaugoti Amerikos žmones – aptikti, izoliuoti ir gydyti Ebolos (virusu užsikrėtusius) pacientus – šioje šalyje būtų tinkamai integruotos, tačiau nenukryptų nuo ryžtingo įsipareigojimo sustabdyti Ebolos (epidemiją) jos ištakose Vakarų Afrikoje“, nurodė Baltieji rūmai.

R. Klainas anksčiau buvo aukšto rango B.Obamos padėjėjas, taip pat dirbęs viceprezidento Joe Bideno ir buvusio viceprezidento Alo Gore`o kanceliarijų vadovu.

Pastaruoju metu jis vadovavo holdingo bendrovei „Case Holdings“, įkurtai buvusio žiniasklaidos ir interneto milžinės AOL vykdomojo direktoriaus Steve'o Case`o, taip pat buvo į technologijas orientuotos rizikos kapitalo bendrovės „Revolution LLC“ vyriausiasis juristas.

Keli respublikonų veikėjai nedelsdami sukritikavo B. Obamos pasirinkimą, sakydami, kad prezidentas paskyrė politinį, jokios mediko patirties neturintį globotinį kovoti su potencialia sveikatos apsaugos krize.

„Šis paskyrimas – sukrečiantis ir, tiesą sakant, kurčias Amerikos žmonių susirūpinimui“, – pareiškė Kongreso narys Timas Murphy, ketvirtadienį pirmininkavęs Atstovų Rūmų posėdžiu dėl klaidų temdomo JAV atsako į Ebolos krizę.

„Dar vieno politinio statytinio, neturinčio jokio medicininio išsilavinimo arba užkrečiamųjų ligų kontrolės patirties, paskyrimas menkai tepadrąsins amerikiečius, kurie vis labiau praranda pasitikėjimą administracijos strategija dėl Ebolos“ viruso protrūkio.

Paklaustas žurnalistų, kodėl Baltieji rūmai į šias pareigas paskyrė jokios medicinos patirties neturintį žmogų, administracijos atstovas Joshas Earnestas atsakė: „Mes ieškojome ne Ebolos eksperto, o veikiau įgyvendinimo eksperto.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.