Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.08 07:49

Venesueloje 22 valstijos buvo likusios be elektros energijos

ELTA 2019.03.08 07:49

Ketvirtadienį didžiojoje Venesuelos teritorijos dalyje buvo nutrauktas elektros tiekimas. Pasak opozicijos lyderio Juano Guaido, šalis rekordinį laiką buvo likusi be elektros energijos.

„23 valanda (penktadienis 5 valanda Lietuvos laiku), 22 valstijos be šviesos, – parašė politikas savo tviteryje. – Šešios valandos be šviesos, Karakase tai rekordas. Suirutė, nerimas ir pasipiktinimas“.

J. Guaido pareiškė, kad avarija „patvirtino uzurpatoriaus neefektyvumą“, turėdamas omenyje prezidentą Nicolą Madurą. 

Ketvirtadienį daugelis Karakaso rajonų ir daugiau kaip 20 Venesuelos valstijų liko be elektros. Pasak Nacionalinės elektros kompanijos atstovų, to priežastis - „sabotažas didžiausioje šalyje Simono Bolivaro hidroelektrinėje“. N. Maduras dėl šio incidento apkaltino „Amerikos imperializmą“.

Venesuelos energetikai ne kartą pareiškė, jog avarijas šioje šakoje nulemia tai, kad trūksta išteklių tinklų ir pastočių profilaktinei priežiūrai.

Sausio 23 d. Venesuelos opozicijos lyderis J. Guaido, kurio paskyrimą į parlamento pirmininko postą dviem dienomis anksčiau anuliavo šalies Aukščiausiasis teismas, pasiskelbė Venesuelos laikinuoju prezidentu. Tą pačią dieną JAV pripažino jį laikinuoju valstybės vadovu. Venesuelos prezidentas N. Maduras pavadino tai mėginimu įvykdyti perversmą ir pareiškė nutraukiąs diplomatinius santykius su JAV.

Netrukus J. Guaido Venesuelos laikinuoju prezidentu pripažino Limos grupės šalys išskyrus Meksiką, taip pat Australija, Albanija, Gruzija, Izraelis, Amerikos Valstybių Organizacija. Daugelis ES narių palaiko Venesuelos parlamentą ir reiškia viltį, kad, siekiant sureguliuoti krizę, šalyje bus surengti rinkimai. N. Madurą parėmė Rusija, Baltarusija, Bolivija, Iranas, Kinija, Kuba, Nikaragva, Salvadoras, Sirija ir Turkija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi