Pasaulyje

2012.06.05 12:35

Kinija ir Rusija – vieningos dėl Sirijos

LRT.lt2012.06.05 12:35

Pekinas pareiškė, kad Kinija ir Rusija prieštaraus užsienio intervencijai į Siriją ir ginkluotam režimo šioje šalyje pakeitimui, praneša AFP.

Pekinas pareiškė, kad Kinija ir Rusija prieštaraus užsienio intervencijai į Siriją ir ginkluotam režimo šioje šalyje pakeitimui, praneša AFP.

Tai Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas sakė antradienį, į šalį atvykus Rusijos prezidentui Vladimrui Putinui. Kinija ir Rusija tikisi per šį vizitą sustiprinti savo dvišalius santykius.

Pekinas ir Maskva Sirijos klausimu žygiuoja koja kojon, vis labiau augant Arabų ir Vakarų šalių pasipiktinimui.

„Abiejų šalių pozicija yra aiški – kuo greičiau turi būti padarytas galas smurtui ir turi būti pradėtas politinis dialogas.

Kinija ir Rusija laikosi to paties požiūrio ir prieštarauja užsienio pajėgų intervencijai į Siriją ir režimo pakeitimui jėga“, – reporteriams antardienį kalbėjo Kinijos užsienio reikalų ministras Liu Weiminas.

Anksčiau šiais metais Kinija ir Rusija vetavo dvi JT Saugumo tarybos rezoliucijas, kritikuojančias prezidento Basharo al Assado režimo, tačiau jie parėmė JT ir Arabų lygos specialiojo pasiuntinio Kofi Annano taikos planą, kuris pradėtas įgyvendinti balandžio vidury.   

Nepaisant to, Sirijos vyriausybės pajėgos toliau tęsia kovas su ginkluotais sukilėliais. Konfliktas jau trunka 15 mėnesių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.