Pasaulyje

2014.10.17 13:53

Gruzija pasiryžusi nebekeliaklupsčiauti Rusijai

ELTA2014.10.17 13:53

Gruzija nepaklus Rusijos spaudimui ir stabdymams šalies teritorijoje įkurti NATO karių rengimo centrą bei Gruzijos santykių gilinimui su Vakarais, tvirtino šalies gynybos ministras Iraklis Alasanija.

Gruzija nepaklus Rusijos spaudimui ir stabdymams šalies teritorijoje įkurti NATO karių rengimo centrą bei Gruzijos santykių gilinimui su Vakarais, tvirtino šalies gynybos ministras Iraklis Alasanija.

Po 2008 metų karo Gruzijos ir Rusijos santykiai išliko įtempti. Šalis siekia integruotis į Europos Sąjungą (ES) ir NATO. Šiemet rugsėjį pradėjo galioti Gruzijos ir ES laisvosios prekybos sutartis.

„Turėtume vengti konfrontacijos su Rusija. Gruzijai reikia stabilumo. Tačiau mes niekada nenusilenksime prieš rusus, (...) diktatui iš Rusijos“, – „Reuters“ tvirtino I. Alasanija.

Gruzija itin akylai stebi konfliktą Ukrainoje, kur Rusija vasario mėnesį aneksavo Krymo pusiasalį. 2008-ųjų Gruzijos ir Rusijos karinis konfliktas kilo dėl Gruzijos separatistinės Pietų Osetijos teritorijos. Šis karas dar vadinamas naftotiekio karu, kadangi per Gruzijos teritoriją eina svarbūs Rusiją aplenkiantys naftotiekiai ir dujotiekiai iš Kaspijos jūros valstybių. Šiuo metu Pietų Osetija ir Abchazija yra atsidūrusi Rusijos kontrolėje.

„Norime, kad Ukraina klestėtų. Šiuo atžvilgiu Rusijos veiksmus laikome pagrindine grėsme regiono saugumui“, – padėtį Ukrainoje komentavo Gruzijos gynybos ministras.

I. Alasanija teigė, kad Gruzija, pasirašiusi Asociacijos sutartį su ES, tęsia bandymus prisijungti prie NATO, nepaisant to, kad jai nebuvo pasiūlytas narystės veiksmų planas.

Vis dėlto NATO svarsto apie galimybę Gruzijoje surengti karines pratybas ir atidaryti karių mokymo centrą.

„Centras priklausys Gruzijai, tačiau jis bus rengiamas kartu su NATO“, – tvirtino I. Alasanija.

Gruzija palaiko gerus ryšius su Vakarais bei parėmė NATO, išsiųsdama savo šalies karines pajėgas į Afganistaną.

I. Alasanija tvirtino, kad Tbilisis pasiruošęs ir toliau dalytis savo patirtimi su Iraku ten įkuriant stiprias karines pajėgas bei ieškoti būtų padėti JAV atremti „Islamo valstybės“ kovotojus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.