Pasaulyje

2014.10.17 10:14

Iš Kobanės miesto atsitraukia IS kovotojai

ELTA 2014.10.17 10:14

Kaip praneša kurdų pareigūnai, grupuotė „Islamo valstybė“ (IS) atsitraukia ir šiuo metu kontroliuoja mažiau nei 20 proc. Kobanės miesto teritorijos, praneša „Time“.

Kaip praneša kurdų pareigūnai, grupuotė „Islamo valstybė“ (IS) atsitraukia ir šiuo metu kontroliuoja mažiau nei 20 proc. Kobanės miesto teritorijos, praneša „Time“.

IS džihadistai atsitraukia po intensyvesnių JAV valdomos koalicijos antskrydžių prieš kovotojų pozicijas Sirijoje. JAV pareigūnų teigimu, per pastarąsias dvi dienas iš viso buvo įvykdytos 40 oro atakų. Oro antskrydžiai taip pat buvo įvykdyti kaimyniniame Irake, kur islamistai rengia atakas Anbaro provincijoje.

Tuo tarpu IS džihadistai išplatino dar vieną įkaitu laikomo John Cantlie vaizdo įrašą. Kaip ir kitose vaizdo medžiagose smurtas prieš britą nenaudojamas, tačiau jis aiškiai pabrėžė, esą jo gyvybei iškilusi didelė grėsmė. 

J. Cantlie nelaisvėje laikomas jau antrą kartą. 2012-aisiais džihadistams pagrobus J. Cantlie, jis savaitę buvo laikomas surakintomis rankomis ir užrištomis akimis. Tačiau tąkart jam pavyko pasprukti pagelbėjus Laisvosios Sirijos armijai. Antrasis pagrobimas įvyko 2012-ųjų pabaigoje, kai vyras grįžo į Siriją.

Naujasis Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių įgaliotinis Zeid Ra'adas al Husseinas apibūdino IS grupuotę kaip žmogaus teisių antiteze ir žiauriu, potencialaus genocido judėjimu. Anot jo, pasitelkdama socialines informavimo priemones, grupuotė verbuoja ir plauna smegenis žmonėms visame pasaulyje.

Sirijos žmogaus teisių stebėjimo organizacijos duomenimis, džihadistų grupuotei prieš mėnesį pradėjus Sirijos pasienyje su Turkija esančios Kobanės puolimą, per šį laikotarpį vien per antžeminius mūšius žuvo mažiausiai 600 kovotojų. Daugiau nei 160 tūkst. kurdų gyventojų paliko gyvenamuosius būstus ir kirto Turkijos sieną.