Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.17 10:05

JAV siųs rezervistus į Vakarų Afriką kovai su Ebola

BNS 2014.10.17 10:05

JAV prezidentas Barackas Obama ketvirtadienį leido Pentagonui siųsti rezervo karius į kovos su Ebolos karštinės epidemija Vakarų Afrikoje misiją.

JAV prezidentas Barackas Obama ketvirtadienį leido Pentagonui siųsti rezervo karius į kovos su Ebolos karštinės epidemija Vakarų Afrikoje misiją.

B. Obama nurodė, kad rezervo kariai gali būti pakviesti į aktyviąją tarnybą humanitarinės pagalbos operacijoms, „susijusioms su Ebolos viruso susirgimo protrūkio Vakarų Afrikoje“, sakoma vykdomajame įsake, paskelbtame Baltųjų rūmų.

JAV kariuomenė nurodė planuojanti pasiųsti 3,2 tūkst. karių į Liberiją ir Senegalą, kurie teiktų logistikos ir inžinerijos pagalbą tarptautinėje kovoje su mirtinai pavojinga liga, tačiau pridūrė esanti pasiruošusi padidinti tą misiją iki beveik 4 tūkst. karių, jeigu prireiks.

Šiuo metu tą JAV misiją Liberijoje ir Senegale vykdo per 500 aktyviosios tarnybos karių.

Rezervistai, kurie gali būti pašaukti dėl savo ypatingų techninių gebėjimų, būtų dalis to 4 tūkst. karių kontingento, sakė vienas kariuomenės pareigūnas.

2010 metų sausį B. Obama nurodė siųsti rezervo karius į Haitį, kai toje šalyje vyko humanitarinės pagalbos misija po niokojančio žemės drebėjimo, nusinešusio per 250 tūkst. žmonių gyvybių.

Vienu metu toje Karibų šalyje buvo sutelkta daugiau negu 20 tūkst. JAV karių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi