Pasaulyje

2019.03.07 20:30

ES griežtai pasmerkė Vokietijos ambasadoriaus išsiuntimą iš Venesuelos

ELTA2019.03.07 20:30

Europos Sąjunga griežtai pasmerkė Vokietijos ambasadoriaus išsiuntimą iš Venesuelos. ES „reiškia visišką savo solidarumą su Vokietija“, ketvirtadienį pareiškė ES politikos įgaliotinė Federica Mogherini. Ambasadoriaus išsiuntimas, anot jos, prisideda prie padėties eskalacijos ir „žlugdo politinę išeitį iš krizės“. ES pakartoja „savo pasirengimą visomis deramomis priemonėmis reaguoti į dabartinius įvykius“.

Venesuela dėl kaltinimų kišimusi į vidaus reikalus ir parama opozicijai Vokietijos ambasadorių Danielį Krienerį paskelbė nepageidaujamu asmeniu. Venesuelos užsienio reikalų ministerija paragino ambasadorių per 48 valandas palikti šalį. D. Krieneris pirmadienį su kitais diplomatais oro uoste pasitiko į Venesuelą grįžusį opozicijos lyderį Juaną Guaido.

F. Mogherini pradžioje dar reiškė viltį, kad Venesuela atšauks savo sprendimą.

Vokietijos užsienio reikalų ministerija tuo tarpu sugriežtino perspėjimą dėl kelionių į Venesuelą ir saugumo. Vokiečiam patariama nevykti į šią Pietų Amerikos šalį. Vokietijos piliečiai paraginti pagalvoti apie išvykimą iš Venesuelos. Tolesnė situacija čia esą yra nenuspėjama.

Venesueloje vyksta kova dėl valdžios tarp kairiojo nacionalisto prezidento Nicolo Maduro ir opozicijos lyderio Juano Guaido, kuris prieš mėnesį pasiskelbė laikinuoju prezidentu. J. Guaido nori išstumti N. Madurą iš posto ir surengti naujus rinkimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt