Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Antrasis JAV užsikrėtimo Ebolos virusu atvejis kelia nerimą, galimi kiti protrūkiai

BNS2015.09.08 13:45

Antrosios Teksaso sveikatos apsaugos darbuotojos užsikrėtimas mirtinai pavojingu Ebolos virusu yra „labai neraminantis“, trečiadienį pareiškė pareigūnai, perspėdami, kad Jungtinėse Valstijose artimiausiomis dienomis gali būti užfiksuota naujų užsikrėtimo atvejų.

Antrosios Teksaso sveikatos apsaugos darbuotojos užsikrėtimas mirtinai pavojingu Ebolos virusu yra keliantis nerimą, trečiadienį pareiškė pareigūnai, perspėdami, kad Jungtinėse Valstijose artimiausiomis dienomis gali būti užfiksuota naujų užsikrėtimo atvejų.

Abi sveikatos apsaugos darbuotojos užsikrėtė prižiūrėdamos liberietį pacientą Thomą Ericą Duncaną, kai jis buvo gydomas Dalase veikiančioje „Texas Health“ prestbiterionų ligoninėje.

Antrajai moteriai neturėjo būti leista skraidyti vietos reisais likus kelioms dienoms prieš, kai jai buvo diagnozuota Ebolos karštinė, nors „itin maža tikimybė“, kad ji galėjo užkrėsti kitus keleivius, sakė JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) direktorius Thomas Friedenas.

„Ji priklausė grupei asmenų, kurie, kaip žinota, turėjo kontaktą su Ebola. Jai nederėjo skraidyti komercine avialinija“, – Th. Friedenas sakė žurnalistams.

CDC rekomendacijose pabrėžiama būtinybė „kontroliuoti judėjimą“, todėl reikėtų suprasti, kad potencialiai užsikrėtusiems negalima naudotis jokiomis viešojo susisiekimo priemonėmis, aiškino jis.

Th. Friedenas taip pat pažymėjo, kad ta moteris po kontaktų Ebolos karštine sirgusiu pacientų pati stebėjo, ar jai nepasireikš užsikrėtimo požymiai.

Medikės temperatūra buvo pakilusi iki 37,5 laipsnio Celsijaus, tačiau nesiekė 38 laipsnių – nustatytos ribos, kada ji jau turėjo kreiptis pagalbos. Kai ta moteris sėdo į lėktuvą, jos bendradarbės diagnoze dar nebuvo žinoma.

„Tuo metu dar nebuvo žinoma, ar buvo kontaktų (su virusu) rūpinantis tuo pacientu“, – pažymėjo Th. Friedenas.

Antroji sveikatos apsaugos darbuotoja spalio 10-ąją skrido oro bendrovės „Frontier Air“ lėktuvu iš Dalaso Fort Vorto oro uosto į Klivlendą Ohajo valstijoje, o grįžo spalio 13-ąją.

Antradienį ji pranešė karščiuojanti ir buvo nedelsiant izoliuota ligoninėje. Jos diagnozė buvo paskelbta trečiadienį.

Ieškomi 132 keleiviai

„Ji nevėmė. Ji nekraujavo. Taigi, pavojus aplink ją buvusiems žmonėms buvo itin mažas – tačiau, laikydamiesi padidinto saugumo, mes susisieksime su jais visais“, – pažymėjo Th. Friedenas.

CDC siekia apklausti 132 žmones, kurie spalio 13-ąją skrido tuo pačiu „Frontier Airlines“ reisu kartu su ta moterimi iš Ohajo į Teksasą.

Th. Friedenas sakė, kad ta medikė šiuo metu „serga, tačiau yra kliniškai stabili“. Ta moteris bus perkelta į Emory universitetą Atlantoje tolesniam gydymui.

Emory universiteto pranešime sakoma, kad moteris bus gydoma tame pačiame izoliuotame skyriuje, kuriame tebelaikomas kitas neįvardytas pacientas – kaip pranešama, vienas gydytojas, evakuotas iš Siera Leonės praeitą mėnesį.

Pirmuoju Jungtinių Valstijų teritorijoje Ebolos virusu užsikrėtusiu žmogumi tapo tos pačios ligoninės slaugė Nina Pham. Ji irgi susirgo prižiūrėdama Th. E. Duncaną, kuris mirė nuo Ebolos karštinės spalio 8 dieną.

Abi darbuotojos turėjo artimų kontaktų su Th. E. Duncanu nuo rugsėjo 28–30 dienomis, kai jam buvo diagnozuota Ebolos viruso infekcija. Tuo metu vyras vėmė ir viduriavo, sakė Th. Friedenas.

„Nustatyta, kad (medikų) komanda tas kelias pirmąsias dienas ligoninėje naudojo įvairias individualios apsaugos priemones, – sakė CDC vadovas. – Nepaprastai svarbu, kad tai būtų daroma nuosekliai ir teisingai.“

Tas apsaugines priemones sudarė veido kaukė, pirštinės, chalatas ir veido apsauginis skydelis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.