Naujienų srautas

Pasaulyje2014.10.16 09:23

V. Putinas kaltina B. Obamą priešiškumu ir įspėja nešantažuoti Rusijos

BNS 2014.10.16 09:23

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apkaltino Jungtinių Valstijų vadovą Baracką Obamą priešišku požiūriu į Rusiją ir įspėjo „nemėginti šantažuoti“ Maskvos.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apkaltino Jungtinių Valstijų vadovą Baracką Obamą priešišku požiūriu į Rusiją ir įspėjo „nemėginti šantažuoti“ Maskvos.

Kalbėdamas prieš ketvirtadienio vizitą į narystės Europos Sąjungoje siekiančią Serbiją ir penktadienį numatytas svarbias derybas su Bendrijos lyderiais, V. Putinas be užuolankų pareikalavo, kad Vašingtonas atsižvelgtų į Maskvos interesus.

Kremliaus vadovą supykdė praėjusį mėnesį Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje B. Obamos pasakyta kalba, kurioje jis įvardijo „Rusijos agresiją“ Rytų Ukrainoje kaip vieną iš trijų pagrindinių pasaulinių grėsmių kartu su džihadistų grupuote „Islamo valstybė“ ir mirtinos Ebolos karštinės protrūkiu Vakarų Afrikoje.

„Kartu su suvaržymais, įvestais ištisiems mūsų ekonomikos sektoriams, tokį požiūrį sunku pavadinti kaip nors kitaip nei priešišku“, – sakė V.Putinas interviu serbų dienraščiui „Politika“, kurio ištraukas trečiadienį vakare paskelbė Kremlius.

„Viliamės, kad mūsų partneriai suvoks mėginimų šantažuoti Rusiją neprotingumą, prisimins, kokių pasekmių strateginiam stabilumui gali turėtų nesantaika tarp didžiųjų branduolinių valstybių“, – pabrėžė jis.

V. Putinas taip pat apkaltino Vašingtoną kišantis į Rusijos reikalus bei sakė, kad Jungtinės Valstijos pačios išprovokavo krizę Ukrainoje ir tuomet suvertė kaltę Rusijai.

„Tai, kas vyksta nuo šių metų pradžios, slegia dar labiau. Vašingtonas aktyviai palaikė Maidaną, o kai jo statytiniai Kijeve savo aršiu nacionalizmu nuteikė prieš save didelę dalį Ukrainos ir įstūmė šalį į pilietinį karą, ėmė kaltinti Rusiją provokuojant krizę“, – sakė jis.

V. Putinas taip pat pakartojo, kad Maskva pasirengusi palaikyti draugiškus santykius su Vakarais, tačiau tik tuo atveju, jei bus atsižvelgiama į jos interesus.

„Mes pasirengę plėtoti konstruktyvų bendradarbiavimą, paremtą lygiateisiškumo ir realaus abipusių interesų paisymo principais“, – pabrėžė jis.

Rusijos santykiai su Vakarais smarkiai pašlijo, kai Maskva kovą aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį ir ėmė remti Ukrainos pramoniniame rytų regione, vadinamojoje plieno ir akmens anglių juostoje, su Kijevo vyriausybinėmis pajėgomis kovojančius separatistus.

Kijevas ir Vakarai kaltina Kremlių, kad jis pasiuntė į Ukrainą rusų karius padėti separatistų pajėgoms. Maskva šiuos kaltinimus neigia.

V. Putino pirmtakas Dmitrijus Medvedevas stengėsi „perkrauti“ santykius su Vašingtonu, tačiau 2012-aisiais į prezidento postą trečiai kadencijai sugrįžus V.Putinui, tarp šalių vėl įsivyravo šaltukas, o Ukrainos krizė sukėlė rimčiausią konfrontaciją nuo Šaltojo karo pabaigos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi