Pasaulyje

2019.03.07 14:58

Estijos žvalgybos vadovas: Rusija keičia taktiką, nes kištis į rinkimus nesiseka

LRT.lt 2019.03.07 14:58

Estijos Vidaus saugumo policijos (KaPo) vadovas Arnoldas Sinisalu pareiškė, jog Rusijos bandymai paveikti Estiją nėra sėkmingi, todėl rytų kaimynė keičia taktiką ir stengiasi daryti įtaką šaliai per sąjungininkus Vakaruose, praneša „ERR“.

„Estijos rinkimai neabejotinai yra svarbūs Rusijai, nes mes esame kaimynai. Bet panašu, kad Rusija perėjo prie bandymų paveikti JAV ir Vakarų Europą, tam, kad per jas paveiktų ir mus, nes to padaryti tiesiogiai nepavyko“, – interviu metu nacionaliniam Estijos transliuotojui „KaPo“ sakė A. Sinisalu.

Praėjusį sekmadienį Estijoje vyko parlamento rinkimai. Estijos KaPo vadovas sakė, kad jų metu nebuvo pastebėta nieko neįprasta.

„Rusijos Federacija bandė paveikti Estijos rinkimus nuo pat nepriklausomybės atgavimo 1991 metais. Baimę keliančios kibernetinės atakos Estijoje nebuvo vykdomos ir, iš tiesų, Rusijai jų nė nereikėjo. Įtaką daryti buvo nuolat bandoma per žiniasklaidos priemones, socialinius tinklus ir asmeninius kontaktus. Šįkart nieko neįprasta neįvyko“, – sakė A. Sinisalu.

Lietuvos Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) metinėje grėsmių nacionaliniam saugumui ataskaitoje taip pat buvo pažymėta, kad Rusija ėmė dėti pastangas paveikti Lietuvą ne vien nacionaliniu lygmeniu, bet ir per įvairias tarptautines institucijas, veikiant jų vadavietėse Vakarų Europos sostinėse.