Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.07 14:35

Spauda: Briuselis iš Londono laukia naujų pasiūlymų dėl „Brexito“

ELTA 2019.03.07 14:35

Europos Sąjungos pareigūnai paragino Didžiąją Britaniją per ateinančias 48 valandas pateikti naujų pasiūlymų, siekiant, kad būtų išeita iš „Brexito“ aklavietės, skelbia BBC.

ES pareigūnų teigimu, jie savaitgalį dirbs be sustojimo, jei bus pateiktos „priimtinos“ idėjos, kaip išeiti iš aklavietės dėl taip vadibamos apsidraudžiamosios priemonės klausimu.

Tuo tarpu Didžioji Britanija teigė, kad „pagrįsti“ pasiūlymai, kurie išsklaidytų šalies parlamentarų nerimą, jau buvo pateikti.

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May siekia teisiškai įgyvendinamų pakeitimų sutartyje dėl joje numatytos apsidraudžiamosios priemonės.

Apsidraudžiamąja priemone siekiama po „Brexito“ išvengti fizinių patikrinimų pasienyje tarp Airijos ir Šiaurės Airijos. ES manymu, ši priemonė yra labai svarbi, siekiant išsaugoti taiką Šiaurės Airijoje, bet Londonas baiminasi, kad ji neribotam laikui susaistys Didžiąją Britaniją su ES muitų sąjunga.

Ateinančią savaitę Didžiosios Britanijos parlamento nariai antrą kartą balsuos dėl „Brexito“ susitarimo su ES. Per ankstesnį balsavimą parlamentarai didele persvara atmetė Th. May su ES suderėtą susitarimą dėl šalies išstojimo sąlygų.

Jei deputatai vėl atmes susitarimą, jiems bus suteikta galimybė balsuoti dėl išstojimo be susitarimo arba išstojimo iš ES datos atidėjimo. Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš ES numatytas kovo 29 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi