Pasaulyje

2019.03.07 13:42

Švedijos ministras: Šiaurės šalys suinteresuotos steigti tarptautinį tribunolą teisti IS

ELTA2019.03.07 13:42

Danija, Suomija ir kai kurios kitos ES šalys susidomėjo Švedijos pasiūlymu įsteigti regione tarptautinį tribunolą teroristinės grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) nariams teisti už karo nusikaltimus ir yra pasirengusios kartu dirbti šiuo klausimu. Tai ketvirtadienį pareiškė Švedijos vidaus reikalų ministras Mikaelis Dambergas, atvykęs į Briuselį susitikti su kolegomis.

„Mes pusryčiavome su kolegomis iš Šiaurės šalių, ir šis pasiūlymas sukėlė ten labai didelį susidomėjimą, - cituoja ministrą Švedijos naujienų agentūra TT. - Regis, mes suinteresuoti kartu dirbti šiuo klausimu. Daugelis Europos šalių dabar pritaria Švedijos pozicijai, kuri reiškia, kad mes neketiname grąžinti teroristų į namus. Todėl būtų geriausia pamėginti įsteigti tarptautinį tribunolą“.

M. Dambergas ketina ketvirtadienį aptarti šį pasiūlymą su kolegomis iš Prancūzijos, Nyderlandų ir Didžiosios Britanijos. „Tai sudėtingas klausimas. Mes jį kėlėme kelerius metus, ir tada susidomėjimas nebuvo toks didelis, jį blokavo kai kurie žaidėjai. Bet manome, kad realybė pasikeitė“, - sakė ministras.

„Mes žinome, kad skirtingose šalyse egzistuoja skirtingos sistemos ir laikomasi skirtingų tradicijų. Kai kurios šalys teigia norinčios parsivežti šiuos teroristus ir teisti juos savo teritorijoje. Niekas joms netrukdo to daryti. Bet jeigu mums pavyks įsteigti regione tarptautinį tribunolą, tai, mano nuomone, daugelio šalių požiūris į tai bus teigiamas“, - pridūrė Švedijos VRM vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.