Pasaulyje

2019.03.07 11:26

Kabule prie svarbaus politinio susirinkimo griaudėjo sprogimai

BNS2019.03.07 11:26

Per didelę ceremoniją Afganistano sostinės Kabulo vakaruose ketvirtadienį nugriaudėjo mažiausiai du sprogimai, kurie nutraukė renginį ir privertė bėgti dalyvius, tarp jų faktinį premjerą Abdullah Abdullah ir kitus vyriausybės aukšto rango pareigūnus.

„Išlikite ramūs, sprogimo rajonas toli nuo mūsų“, – per tiesioginę renginio transliaciją sakė buvęs žemųjų parlamento rūmų pirmininkas Mohammadas Younusas Qanooni.

Tačiau kelios akimirkos po šių jo žodžių pasigirdo dar vienas sprogimas, po kurio žmonės šaukdami ėmė bėgti išėjimų link.

Tuomet per transliaciją girdėjosi kažkokio kito žmogaus balsas: „Prašau savo tėvynainių laikytis ramiai. Minosvaidžių ataka toli nuo šio susirinkimo.“

Incidentas įvyko per ceremoniją, skirtą Talibano nužudyto šiitų hazarų lyderio Abdul Ali Mazari mirties 24-osioms metinėms. Ceremonijoje dalyvavo didelė šalies politinio elito dalis, įskaitant A. Abdullah ir buvusį prezidentą Hamidą Karzai.

Ten buvęs užsienio reikalų ministras Salahuddinas Rabbani vėliau socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad „teroristai surengė raketų atakas prieš minėjimo ceremoniją“, ir sakė saugiai pasitraukęs.

Atsakomybės už išpuolį kol kas neprisiėmė jokia grupuotė.

Miesto greitosios pagalbos tarnybos pareigūnas Mohammadas Asimas sakė, kad į ligonines buvo atvežti penki sužeisti žmonės ir kad įvykio vietoje yra daugiau greitosios pagalbos automobilių.

Kitas ceremonijoje dalyvavęs pareigūnas, kuris pageidavo likti anonimas, žurnalistams sakė, kad žuvo septyni ir buvo sužeista dar 10 žmonių.

Incidentas įvyko JAV ir Talibanui tariantis dėl taikos derybų surengimo Katare. Derybų tikslas būtų užbaigti beveik 18 metų trunkantį konfliktą Afganistane.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.